Мінцифра та Міненерго спрощують операторам доступ до об’єктів електроенергетики

Прес-офіс Міністерства
16 листопада 2021, 13:40
  Перегляди 355

Міненерго внесло зміни до методики визначення плати за доступ до опор лінії електропередач. Пропозиції було опрацьовано спільно з Мінцифрою. Учасники ринку попередньо підтримали внесення таких змін.

Завдяки їм оператори зможуть отримувати доступ до опор за обґрунтованими цінами. Це створить максимально сприятливі умови для розвитку мережі Інтернет. 

Таким чином, власники опор встановлюватимуть вартість на підставі реальних витрат на їх утримання. Також плата за доступ буде пропорційно розподілятися між усіма операторами, що спільно користуються одними й тими ж об’єктами електроенергетики. Раніше енергетичні компанії користувалися можливістю застосовувати найвищу вартість доступу до об’єктів енергетики без проведення розрахунків реальних витрат. Це часто призводило до штучного завищення плати для операторів за користування та робило невигідним роботу провайдерів, особливо в сільській місцевості. Зменшення плати допоможе досягнути мети Мінцифри — доступності швидкісного ШСД для 95% населення.

Ознайомитися з текстом змін можна за посиланням: https://ips.ligazakon.net/document/re37013?an=1 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт