Мінцифра та Кіберпол викрили розробника фейкової копії застосунку Дія

  Перегляди 3502

Співробітники Кіберполу Запоріжжя спільно з Мінцифрою викрили 21-річного мешканця Запорізької області, який створив фейкову копію застосунку Дія. Йому може загрожувати до 6 років позбавлення волі. Зараз також встановлюються особи, які придбали та використовували фейк.

Зловмисник самостійно розробив застосунок зі схожим дизайном. У фейковій програмі можна було створити будь-який документ — від паспорта до cертифіката про вакцинацію від COVID-19. Фейковий застосунок не мав нічого спільного із застосунком Дія, адже в розробки не було доступу до жодного з держреєстрів. Під час першої його перевірки можна викрити підробку.

У рекламі чоловік вказував, що застосунок  допоможе неповнолітнім безперешкодно купувати алкоголь. Наразі правоохоронці вживають заходів для блокування усіх каналів розповсюдження фейкового додатка. Нагадуємо, що офіційний застосунок Дія можна завантажити лише у Play Market, AppGallery та App Store.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Команда Мінцифри постійно на зв’язку з користувачами. Ми відстежуємо усі відгуки та інформацію, пов'язану з Дією. У разі спроб шахрайських схем передаємо Кіберполіції, яка розглядає кожну ситуацію окремо.

Також Мінцифра та Кіберпол ретельно відстежують усі випадки підробки COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів. Якщо ви бачите, що хтось продає підроблені тести чи COVID-сертифікати, то одразу повідомляйте в поліцію. 

Закликаємо всіх українців не купувати підроблені ПЛР-тести або COVID-сертифікати й не робити їх самостійно. Уряд забезпечив вільний доступ до вакцини. Кожен, хто хоче вакцинуватись від COVID-19, може це зробити абсолютно безкоштовно. До того ж українцям, які свідомо використовують фейкові COVID-сертифікати, доведеться заплатити до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт