Мінцифра сформувала експертний комітет з питань розвитку сфери штучного інтелекту

Прес-офіс
17 січня 2020, 14:13
  Перегляди 4188

«Дані – нова нафта, штучний інтелект – нова електрика», – такими є реалії сучасності. Саме тому Мінцифра сформувала експертний комітет з питань розвитку сфери штучного інтелекту в Україні. До складу комітету входять представники бізнесу, українських та зарубіжних IT-компаній, сфери охорони здоров’я та медицини тощо.

Чому ШІ є важливим для України:

  • Національна безпека

На жаль, війни ніколи не залишаться в минулому. А війни майбутнього – це протистояння автоматизованих систем на основі штучного інтелекту.

До речі, сучасні українські системи управління озброєнням є застарілими щонайменше на 10 років.

  • Освіта

Збільшення кількості в Україні кваліфікованих інженерів у галузях Computer vision, Machine learning, Big data, Natural language processing є критично необхідним. Інакше Україна ще довго не зможе наздогнати сьогоденність розвинених країн.

  • Економіка

Штучний інтелект – одна зі складових капіталізації сучасних корпорацій. Без даних та їх обробки за допомогою штучного інтелекту український бізнес не має шансів бути поміченим на світовій мапі.

Пріоритетами своєї роботи експертний комітет визначив:

  • Створення стратегії розвитку ШІ-сфери в Україні, виконання якої сприятиме розробленню корисних проєктів, ініціатив і програм та інтеграції надбань ШІ у сферу держуправління.
  • Збільшення кількості ШІ-інженерів та підприємців в Україні.
  • Долучення України до міжнародної спільноти ШІ, зокрема – допомога українським представникам у можливості брати участь у міжнародних конференціях та програмах з розвитку сфери ШІ.
  • Стимулювання українського бізнесу використовувати надбання ШІ.

Інформація для розумних і талановитих: якщо ви маєте знання у галузі штучного інтелекту та бажання бути корисним – комітет відкритий для вас!

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт