Мінцифра розпочала пілотний проєкт eDelivery

Прес-офіс
12 жовтня 2020, 17:21
alt 734

9 жовтня 2020 року розпочався пілотний обмін електронними рахунками-фактурами за допомогою рішення eDelivery між обраними компаніями з України та Польщі.

Пілотний проєкт eDelivery, який впроваджується Програмою EU4Digital в рамках її діяльності на підтримку електронної торгівлі, є важливим кроком на шляху до забезпечення безпечного, надійного, доступного і ефективного обміну даними щожо транскордонних рахунків між країнами-партнерами СхП і ЄС. Рішення eDelivery, представлене Європейською Комісією, усуває основні недоліки поточного нестандартизованого обміну даними на паперових носіях, такі як додатковий фінансовий тягар, ланцюжок затримок та незахищені дані.

Компанії-учасники входять до числа найбільших гравців українського ринку:

  • Кернел – один з провідних і найбільших виробників соняшникової олії і основний постачальник сільгосппродукції.
  • Premier Food – національний лідер з надання комплексних послуг громадського харчування та поставок якісних м’ясних і молочних продуктів.

Розуміючи потенціал і значимість пілотного проєкту eDelivery, один з найбільших постачальників послуг електронного обміну даними (ЕОД) в Україні – EDIN – (також постачальник ЕОД для Premier Food) вирішив взяти участь і підтримати підготовчі заходи до пілотного проєкту.

Ми формуємо цифрову економіку країни. Для забезпечення безперешкодного обміну даними рахунків з польською стороною сертифікований постачальник послуг точки доступу до Peppol eDelivery – Edison S.A. – погодився брати участь в пілотному проєкті і підтримувати обмін даними з польського боку.

«Реалізація пілоту закладе фундамент для створення технічно-правових механізмів, за допомогою яких українські компанії зможуть надсилати та отримувати електронні документи від контрагентів з ЄС, США, Канади, Австралії, Сінгапуру та ін.», — підкреслив проєктний менеджер пілоту eDelivery від Мінцифри Михайло Латинський. 

В Україні найперша точка доступу Peppol eDelivery була створена, обслуговується і управляється Державним підприємством «Дія» – підприємством, що належить до сфери управління Міністерства цифрової трансформації України.

Партнери, що беруть участь в транскордонній торгівлі, будуть обмінюватися даними рахунків в Мережі Peppol через eDelivery. Пілотний проєкт буде вважатися успішним, якщо компанії з України та Польщі зможуть обмінюватися стандартизованими даними рахунків-фактур у момент виставлення рахунку з використанням рішення eDelivery. При завершенні пілоту команда Програми EU4Digital підготує рекомендації щодо необхідних юридичних, організаційних і технічних коригувань, які необхідно внести для повномасштабного впровадження рішення на національному рівні.

Україна робить величезний крок до створення цифрової держави. 

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.