Мінцифра – регулятор ринку віртуальних активів

Прес-офіс
11 грудня 2019, 11:01
alt 776

Розвиток віртуальних активів в Україні є одним зі стрижневих напрямів роботи Міністерства цифрової трансформації. Аби успішно впровадити технологію блокчейн та розвивати ринок віртуальних активів в Україні, законодавство України потребувало змін.

Верховна Рада ухвалила закон № 2179 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» з урахуванням правок Мінцифри, МФО Blockchain4Ukraine та блокчейн-спільноти..

Про головне:

  • Відтепер в Україні офіційно існують поняття віртуальних активів. Віртуальний актив – цифрове вираження вартості, яким можна торгувати у цифровому форматі або переказувати, і яке може бути використаним для платіжних або інвестиційних цілей.
  • Через 4 місяці від набуття чинності документом віртуальні активи стануть суб'єктами фінмоніторингу.
  • Регулятором ринку віртуальних активів, згідно з новим законом, є Міністерство цифрової трансформації.
  • Після підписання закону Президентом України Мінцифра має протягом трьох місяців розробити умови ліцензування для постачальників сервісів віртуальних активів та на основі законодавчих актів розробити алгоритми роботи бізнесу в Україні.

Про фінмоніторинг:

  • За новими правилами фінмоніторингу, поріг фінансових транзакцій у вигляді віртуальних активів зріс до 400 000 гривень.

Які ще перепони нам належить подолати на шляху до створення українського ринку ВА?

  • Згідно з новим законом, фінансові установи ризикують наразитися на колосальні штрафи за порушення критеріїв фінмоніторингу. Водночас ці критерії визначені доволі розмито. Це призведе до того, що фінансові установи неохоче йтимуть на співпрацю з клієнтами, пов’язану з криптовалютною індустрією. А як результат – це не дасть ринку ВА розвиватися.
  • Ми працюватимемо над вирішенням цієї проблеми. Зокрема, спільно з НБУ та НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) плануємо розробити чіткі критерії фінмоніторингу, що запобігатимуть накладенню неправомірних штрафів.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.