Мінцифра – регулятор ринку віртуальних активів
Прес-офіс
11 грудня 2019, 09:01
3224
3224
Розвиток віртуальних активів в Україні є одним зі стрижневих напрямів роботи Міністерства цифрової трансформації. Аби успішно впровадити технологію блокчейн та розвивати ринок віртуальних активів в Україні, законодавство України потребувало змін.
Верховна Рада ухвалила закон № 2179 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» з урахуванням правок Мінцифри, МФО Blockchain4Ukraine та блокчейн-спільноти..
Про головне:
- Відтепер в Україні офіційно існують поняття віртуальних активів. Віртуальний актив – цифрове вираження вартості, яким можна торгувати у цифровому форматі або переказувати, і яке може бути використаним для платіжних або інвестиційних цілей.
- Через 4 місяці від набуття чинності документом віртуальні активи стануть суб'єктами фінмоніторингу.
- Регулятором ринку віртуальних активів, згідно з новим законом, є Міністерство цифрової трансформації.
- Після підписання закону Президентом України Мінцифра має протягом трьох місяців розробити умови ліцензування для постачальників сервісів віртуальних активів та на основі законодавчих актів розробити алгоритми роботи бізнесу в Україні.
Про фінмоніторинг:
- За новими правилами фінмоніторингу, поріг фінансових транзакцій у вигляді віртуальних активів зріс до 400 000 гривень.
Які ще перепони нам належить подолати на шляху до створення українського ринку ВА?
- Згідно з новим законом, фінансові установи ризикують наразитися на колосальні штрафи за порушення критеріїв фінмоніторингу. Водночас ці критерії визначені доволі розмито. Це призведе до того, що фінансові установи неохоче йтимуть на співпрацю з клієнтами, пов’язану з криптовалютною індустрією. А як результат – це не дасть ринку ВА розвиватися.
- Ми працюватимемо над вирішенням цієї проблеми. Зокрема, спільно з НБУ та НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) плануємо розробити чіткі критерії фінмоніторингу, що запобігатимуть накладенню неправомірних штрафів.
Відправ у Telegram