Мінцифра презентувала платформу Дія.Цифрова громада для цифрових лідерів у регіонах
Мінцифра запустила платформу Дія.Цифрова громада в тестовому режимі. Це база знань для відповідальних за цифровізацію у всіх органах місцевої влади — CDTO. Це заступники з цифрової трансформації, які поступово з’являються в кожному місті та громаді. Платформа Дія.Цифрова громада систематизує матеріали для CDTO на місцях. Тут містяться рекомендації щодо впровадження цифрових інструментів, план цифрової трансформації, алгоритми та нормативно-правові документи, які можуть знадобитися CDTO в регіонах для ефективного впровадження цифровізації.
Мінцифра продовжить поповнювати її навчальними матеріалами та інструкціями для цифрових лідерів на місцях.
«Неможливо рухатися вперед і досягати поставлених цілей без чітких інструкцій і єдиного бачення. Платформа Дія.Цифрова громада є практичним інструментом для систематизації політики регіональної цифровізації. Цифрові лідери зможуть знаходити там корисну актуальну інформацію та ділитися досвідом одне з одним», — зазначив Вадим Бортник, директор Директорату регіональної цифровізації у Міністерстві цифрової трансформації України.
Незабаром представники громад зможуть зареєструватися на платформі та ділитися своїми успішними цифровими проєктами та практиками.
«Запуск платформи Дія.Цифрова громада є стратегічно важливим рішенням, яке демонструє системний підхід до цифровізації. Завдяки цьому порталу всі цифрові лідери в регіонах будуть на одній хвилі — знатимуть про державні програми та субвенції, оперативно дізнаватимуться останні новини у сфері цифрової трансформації регіонів», — підкреслила Ілона Постемська, старша координаторка програм у Посольстві Швейцарії в Україні.
Сергій Гунько, координатор із цифрової трансформації регіонів швейцарсько-української Програми EGAP, зазначив, що на платформі Дія.Цифрова громада є методичні рекомендації щодо під’єднання різних цифрових інструментів на місцевому рівні: «Уже зараз на платформі є інформація щодо під’єднання інноваційних проєктів у громадах. Серед них — Електронні петиції, Консультації з громадськістю, Бюджет участі, Електронні щоденники та журнали для шкіл, Відкрите місто, платформа СВОЇ тощо. Ми маємо досвід впровадження таких інструментів у наших пілотних громадах, тому надаємо на платформі покрокові інструкції щодо їхнього запуску».
Платформу Дія.Цифрова громада реалізовано завдяки підтримці Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.
Відправ у Telegram