Мінцифра — переможець Премії Спілки українських підприємців 2021

  Перегляди 564

7 грудня 2021 року Міністерство цифрової трансформації отримало нагороду Премії Спілки українських підприємців 2021 в номінації «За внесок у розвиток підприємництва». 

«У Мінцифрі ми опікуємося тим, щоб українські бізнеси зростали, і робимо все для того, щоб майбутні та чинні підприємці мали всі необхідні ресурси для розвитку. Для цього Мінцифра ініціювала два великі проєкти екосистеми Дія — Дія City та Дія.Бізнес», — заявила заступник Міністра цифрової трансформації Валерія Іонан під час церемонії нагородження. 

Проєкт Дія City — спеціальний правовий та податковий режим, що створює сприятливі умови для розвитку ІТ-бізнесу в Україні, а також запроваджує комплекс стимулів для розвитку України як високотехнологічної цифрової держави.

Складові спецрежиму: 

  • сприятлива податкова система: податок на прибуток 18% або податок на виведений капітал 9%, ЄСВ на рівні 22% з мінімальної зарплати, ПДФО 5% та 1,5% військовий збір;
  • гнучкі форми співпраці з IT-спеціалістами — GIG-контракти поєднують у собі переваги фрілансу та соціальні гарантії;
  • гарантії захисту інтелектуальної власності; 
  • елементи англійського права, що спрощують доступ до інвестицій;

Проєкт Дія.Бізнес має два компоненти — онлайн-портал і мережу офлайн-центрів підтримки підприємців.

Онлайн-портал Дія.Бізнес — це one stop-shop для бізнесу, тому що тут зібрана вся актуальна інформація, що потрібна для старту й розвитку бізнесу. Виставки в онлайн-форматі та Єдиний експортний вебпортал. Менш ніж за 2 роки онлайн-портал Дія.Бізнес відвідали понад 1,5 млн користувачів.

Центри Дія.Бізнес — це майданчик, де підприємці можуть отримати безоплатні консультації, відвідати освітні заходи, орендувати простір для подій та протестувати свій продукт на спеціальній pop-up-локації. Центри підтримки підприємців відкриваються за ініціативи Мінцифри та за підтримки партнерів. На відкриття не використовуються бюджетні кошти.

Центри підтримки підприємців відкриті вже в 11 містах України: Харків, Миколаїв, Одеса, Полтава, Ужгород, Буча, Кременчук, Кривий Ріг, Тернопіль, на базі КНУ імені Тараса Шевченка (Київ), корнер на базі соціального коворкінгу Digital Cherkasy (Черкаси).

Щоб примножувати бізнес, Мінцифра також ініціювала трансформацію Офісу з просування експорту в Офіс з розвитку підприємництва та експорту. Завдяки такій установі в Україні збільшиться кількість зареєстрованого бізнесу, і відповідно податкових надходжень у бюджет. Також зменшиться кількість бізнесу, що перебуває на межі банкрутства. 

Завдяки проєктам Офісу підприємці зможуть:

  •  отримати якісне навчання підприємницької справи;
  •  налагодити співробітництво та партнерство між українським та закордонним бізнесом;
  •  розвинути експортні компетенції;
  •  просувати товари та послуги за кордоном;
  •  залучити інвестиції;
  •  створити стратегію;
  •  впроваджувати інновації;
  •  створити маркетинг та PR-кампанію;
  •  отримати аналітичну інформацію по індустріях та ринках тощо.

Участь українських підприємців у бізнес-заходах та освітніх ініціативах Офісу у 2020 році вже мала свої результати. У 2021 році підписані контракти сумою понад $47 млн у таких індустріях, як: IT, легка промисловість, меблі, с/г машинобудування.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт