Мінцифра формує стратегію з ШІ — долучайтеся до опитування і впливайте на майбутнє ШІ в Україні

Мінцифра працює над Стратегією розвитку штучного інтелекту в Україні до 2030 року. Цей документ визначить, як держава інтегруватиме ШІ у ключові сфери, — державне управління, оборону, економіку, медицину, інфраструктуру, освіту тощо. Стратегія також опише актуальний стан ШІ-екосистеми в Україні й світі, сильні й слабкі сторони українського AI.

“Штучний інтелект впливає на кожну сферу життя держави, трансформує освіту, оборону, тощо. Україна має чітко визначити свій шлях у цій сфері. Тому ми працюємо над Стратегією розвитку штучного інтелекту до 2030 року. Вона стане дорожньою картою, як держава інтегруватиме AI у державне управління, медицину, економіку, безпеку, освіту і як штучний інтелект може змінити ці сфери. Опитування щодо Стратегії допоможе нам врахувати реальні потреби суспільства і сформувати політику у напрямі ШІ, яка відкриватиме нові можливості для бізнесу і держави”, — повідомив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Щоб створити дієву стратегію, яка відповідатиме викликам і потребам українського суспільства, ми запускаємо опитування. Ви можете поділитися своїми ідеями щодо застосування штучного інтелекту в різних сферах — ми обов’язково їх розглянемо та врахуємо в роботі над стратегією.

В опитуванні також можна вказати: 

  • які ризики, пов'язані із ШІ, турбують вас найбільше
  • де у вас виникають труднощі з використанням ШІ
  • цілі, які мають стояти перед державою і конкретними галузями у сфері ШІ
  • пріоритетні напрями інтеграції ШІ в країні

Опитування можна проходити індивідуально або від імені своєї організації – бізнесу, державного органу, громадські організації тощо.

“Власні стратегії мають усі країни-лідери з ШІ: Сінгапур, Велика Британія, Естонія, США, Китай, Франція, Південна Корея тощо. Україна теж її матиме. При формуванні стратегії нам важливо знати, як громадяни, бізнеси, державні установи, науковці, освітяни вже взаємодіють з AI, які бачать виклики та очікування від цієї технології. Ці дані допоможуть розробити максимально актуальну стратегію, побудовану на реальному досвіді українців”, —  зазначив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT.

Стратегія розвитку ШІ розробляється в межах Стратегії цифрового розвитку інновацій України (WINWIN) до 2030 року. Наразі опубліковано «Аналіз секторального напряму та первинне бачення розвитку сфери ШІ» — документ визначає ключові пріоритети розвитку штучного інтелекту в Україні та описує напрями його впровадження в стратегічні сектори: публічне управління, медицина, освіта, оборона, кібербезпека та бізнес. Цей Аналіз стане основою для створення стратегії, яка базуватиметься на реальних потребах суспільства, сучасних викликах і міжнародній експертизі.

«Впровадження ШІ є надзвичайно важливим для модернізації державних процесів, підвищення ефективності управління та зміцнення економічної стабільності. Це дасть змогу Україні ще більш оперативно реагувати на глобальні виклики й забезпечувати конкурентоспроможність на світовій арені. Завдяки міжнародній співпраці та сприянню розвитку українськомовних ШІ-продуктів ми формуємо потужну технологічну екосистему, яка допоможе зміцнити цифровий суверенітет України й зробити її лідером ШІ-інновацій у світі», — зазначила Валерія Іонан, радниця Віцепрем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації України з питань інновацій, цифровізації та глобальних партнерств.

Діліться власним баченням розвитку ШІ в Україні в опитувальнику українською або англійською мовами. Дедлайн — 10 липня включно. 

Стратегія буде представлена восени 2025 року.

Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні розробляється Мінцифрою спільно з Digital Nation OÜ (Естонія) за підтримки Естонського центру міжнародного співробітництва та розвитку (ESTDEV), та проєкту «Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості» (UK DIGIT), що виконується Фондом Євразія і фінансується UK Dev. Стратегія розробляється у межах Стратегії цифрового розвитку інновацій України до 2030 року WINWIN.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт