Мінцифра допоможе повернути державі реєстр документів моряків, який використовували у схемах на 150 млн дол. на рік

  Перегляди 2557

Кіберфахівці Служби безпеки України разом із Міністерством інфраструктури викрили злочинну схему з реєстром документів моряків, яка приносила організаторам до $150 млн на рік. Мінцифра та Мінінфраструктури працюють над тим, щоб повернути реєстр державі. 

Про це стало відомо сьогодні під час спільного брифінгу СБУ, Міністерства інфраструктури та Мінцифри.

Державний реєстр документів моряків фактично потрапив у руки приватних осіб. Встановлено, що в схемі були залучені посадовці Державної служби морського та річкового транспорту України та Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків. 

Якщо моряк намагався самостійно пройти тестування та підтвердити свою кваліфікацію через особистий кабінет, то йому створювали перешкоди — затримували сертифікати кваліфікації або спотворювали результати тестування. 

Щоб отримати необхідні документи, моряк звертався до посередників. Вони завантажували документи в реєстр, створювали позитивний результат тестування і підтвердження кваліфікації. Моряку не потрібно було проходити навчальні курси чи медичне обстеження. Тисячі українських моряків були змушені платити за свою переатестацію та дипломування від 3 до 8 тисяч доларів.

"Цифровізація допомагає боротись із корупцією. Першочергове завдання Мінцифри — зробити основні сервіси знову доступними для користувачів. Зараз над цим працює велика команда фахівців. Серед подальших планів роботи з реєстром — його вдосконалення та встановлення інтеграцій з Єдиним державним демографічним реєстром, Єдиною державною електронною базою з питань освіти, а також порталом Дія. Це дозволить морякам швидко, зручно та без жодних корупційних платежів отримувати необхідні їм послуги", — зазначив Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

В оновленому реєстрі можна буде знайти всю необхідну інформацію про моряка — від документів про освіту та кваліфікаційних документів до медичних сертифікатів. Крім того, ведуться перемовини про закупівлю Crew Evaluation System 6.0 — всесвітньо визнаної системи комп’ютерного тестування моряків. Це дозволить зробити процес оцінки кваліфікації більш прозорим та прибрати з нього людський фактор, корупцію та хабарі.

Наразі команда Мінцифри за підтримки міжнародного проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" проводить бізнес-аналіз послуг для моряків, які мають бути першочергово оцифровані та доступні на порталі Дія.

Крім того, Міністерство інфраструктури, Державна служба морського річкового транспорту, ДП «Сервісний центр морського та річкового транспорту» та проєкт USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS” підписали меморандум про співпрацю. Його головна мета — допомогти уряду України у виконанні успішних реформ у сфері державного управління та послуг і значно зменшити корупцію у ключових галузях та, зокрема, сфері підготовки та дипломування моряків.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт