Мінцифра активно працює над запровадженням електронних виборів в Україні

Прес-офіс
20 березня 2020, 15:59
alt 1005

Мінцифра активно працює над запровадженням електронних виборів в Україні. Зокрема, на наш запит було проведено Дослідження доцільності запровадження нових виборчих технологій Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії (UK aid).

Автори дослідження відповідають на головне питання:

Які основні проблеми виборчого процесу існують в Україні і як технології можуть сприяти їх вирішенню?

Результати дослідження показують, що:

  • Процес встановлення результатів виборів – найбільш критичний аспект. Варто підвищити прозорість та ефективність передачі та опрацювання даних.
  • Центральна виборча комісія відкрита до впровадження нових технологій. Проте це потребуватиме значних інвестицій у підготовку та підтримку персоналу, на додачу до вартості технічних рішень. У разі впровадження нових технологій, необхідно буде детально враховувати питання кібербезпеки.
  • Необхідно стимулювати людей використовувати е-послуги, щоб підвищити обізнаність про їх можливості, отримати зворотний зв'язок та побудувати довіру.
  • Важливим є також державний механізм ідентифікації особи, якому широко довірятимуть.

Ознайомитися із дослідженням можна за посиланням.

Результати є значущими для Мінцифри та Комітету цифрової трансформації для роботи над напрямком електронних виборів в Україні. Ми намагаємось врахувати всі рекомендації та виклики, щоб зробити майбутні е-вибори максимально комфортними та безпечними для вас.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.