Міністерство цифрової трансформації не витрачало бюджетні кошти на створення Дії

Прес-офіс
18 лютого 2020, 21:50
alt 867

Наприкінці минулого року Міністерство цифрової трансформації оголосило про створення власної ІТ-команди, що дозволить реалізовувати власні проєкти та цифрові перетворення у інших відомствах та сферах. Ефективність, оптимізація та економія державних коштів – для цього Міністерство цифрової трансформації створює ІТ-компанію Diia Company. Уставний капітал держпідприємства Дія становитиме 25,58 млн грн.

«Наявність державної ІТ-компанії дозволить швидко реагувати на виклики у межах всієї країни та є звичайною світовою практикою. Україна не виняток», - говорить Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр - Міністр цифрової трансформації України. - «Головне, що підштовхнуло нас до створення власної ІТ-компанії, – повний безлад у державних ІТ-закупівлях».

За чотири місяці завдяки перегляду низки закупівель Мінцифрі вдалося заощадити держбюджету щонайменше 373, 5 млн грн. 

Декілька прикладів зупинення неефективних ІТ-закупівель:

  • непотрібні реєстри, зокрема, закупівля потужних серверів для Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства – 38, 1 млн грн.
  • ДП «Інформаційні судові рішення», закупівля великої кількості серверів та надлишкових ліцензій, спроектованих без урахування реальної архітектури – 125,9 млн грн.
  • ДУ «Центр охорони здоров’я» Державної кримінально-виконавчої служби (закупівля медичної інформаційної системи, спроектованої під одного постачальника за вкрай завищеними цінами) – 115,7 млн грн.

Зі створенням ДП «Дія» виконання проєктів у межах Національної програми інформатизації, що раніше робили міністерства і відомства власними силами і на що їм виділялися кошти, бере на себе Мінцифра. Для цього створюється фахова команда професіоналів високого рівня.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Міністерству цифрової трансформації на формування і виконання Національної програми інформатизації у загальному фонді державного бюджету «Національна програма інформатизації» передбачено кошти у розмірі 73,58 млн гривень. Із них – уставний капітал ДП «Дія» 25,58 млн гривень, - розвиток проєктів 48 млн гривень, що передбачає створення та підтримку порталу Дія, подальше оновлення мобільного застосунку Дія, створення система платежів у межах Дії, розвиток системи електронної ідентифікації, роботу Центрального засвідчувального органу та інші.

Свій найбільш амбітний проєкт - мобільний застосунок Дія - Міністерство цифрової трансформації створило, не витративши жодної копійки державних коштів. Фінансування Дії взяли на себе міжнародні донорські організації, що підтримують Україну. Переважно це проєкти, діяльність яких зосереджена на боротьбі з корупцією.

Надалі цифрові перетворення Міністерство цифрової трансформації здійснюватиме в співпраці з міжнародними проєктами та власними силами завдяки наявності держкомпанії Diia Company. «Всі кошти, залучені Мінцифрою від держави та міжнародних донорів, ми й надалі витрачатимемо на цифровізацію державних послуг, розвиток застосунку та порталу Дія. Ми впевнені, що зможемо ефективно їх використати і принести до бюджету ще не один мільярд», - наголосив віцепрем’єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.