Мінцифра: Більше 1 млн користувачів на Порталі відкритих даних

Мінцифра
07 грудня 2020, 16:37
  Перегляди 2290

Протягом 2020 року Єдиний державний вебпортал відкритих даних відвідали понад 1,1 млн користувачів. 

Загальна кількість переглядів вебсторінок становить 8,3 млн. У 2019 році аналогічні показники становили 738 тис. користувачів та 8,0 млн вебпереглядів. Середня щомісячна кількість користувачів data.gov.ua зросла більш ніж у півтора рази: з 69 до 114 тис.

"Мінцифра підвищує використання відкритих даних. Розвиваючи цей напрямок, Україна продовжує шлях до прозорості та підзвітності влади. Адже відкриті дані — це боротьба з корупцією, суспільна користь, вільний та безоплатний доступ до публічної інформації й розвиток економіки", – коментує Віцепрем'єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

З липня 2020 року набори з data.gov.ua були завантажені користувачами 514 тис. разів.

Найбільш популярні набори: 

Найбільше відвідувачів із Києва – 37%, Харкова (5,0%), Дніпра (4,7%), Львова (4,0%), Одеси (3,1%) та Запоріжжя (1,9%)

Найбільше завантажень наборів даних на центральному рівні мають МВС (52,5 тис. завантажень), ДПС (11,2 тис.), Укртрансбезпека (6,0 тис.), ДАБІ (5,3 тис.), Мінекономіки (4,8 тис.), Фонд держмайна (4,5 тис.). 

На місцевому — Дніпровська міська рада (7,4 тис.), Виконком Миколаївської міської ради (5,1  тис.), Виконком Криворізької міської ради (3,7 тис.), Тернопільська міська рада (3,7 тис.), Запорізька міська рада (3,7 тис.).

Завдяки використанню відкритих даних, оприлюднених на data.gov.ua, сьогодні нам значно спрощують життя зручні сервіси, створені на їх основі. Такі ресурси допомагають нам у різних сферах життя, наприклад:

  • Хочу придбати квартиру. Чи отримані забудовником необхідні дозвільні документи?  (Monitor.Estate, Bild.ua);
  • Як використовуються бюджетні кошти, виділені, наприклад, на будівництво доріг? (CoST, Антикорупційна карта ремонтів);
  • Яка репутація в мого потенційного бізнес-партнера? Чи варто мені з ним співпрацювати? (YouControl, OpenDataBot).

Нагадаємо, що цього року на data.gov.ua запрацював модуль статистики, а на сторінках наборів і ресурсів можна переглянути кількість переглядів та завантажень кожного конкретного набору.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт