Михайло Федоров: «Україна змогла відбити найбільшу за всю історію країни кібератаку»

  Перегляди 1778

15 лютого Україна відбила найбільшу в історії країни DDoS-атаку, що була спрямована на банківський сектор, офіційні сайти органів влади, енергетичний блок та портал Дія.

Про це під час спільного брифінгу Мінцифри, СБУ, Держспецзв’язку, Кіберполу, РНБО та НБУ заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Такі атаки коштують мільйони доларів, але ми змогли їх відбити. Ключова ціль атак — посіяти паніку серед українців та дестабілізувати ситуацію в країні. Фактично це був масштабний стрес-тест, який Україна витримала. Зараз всі ресурси працюють стабільно. Спільно з колегами ми моніторили ситуацію, оперативно реагували та надавали підтримку всім секторам. Вчорашня атака — новий виклик для України. До них ми маємо бути готові спільно — і держава, і бізнес, і громадяни», — зазначив Федоров.

За словами Федорова, атаки йшли з декількох країн. Фахівці змогли їх відбити. Для користувачів Дії атака залишилася непомітною.

«Завдяки сучасним антиDDoS-інструментам ми змогли оперативно відбити атаку на портал Дія. Фільтрували іноземний трафік, вимикали його, а потім знов відновлювали роботу на весь світ. Усі наші сервіси працюють стабільно, і ми продовжуємо не тільки працювати над новими проєктами, а ще й захищати те, що вже існує. Тому що ми будуємо цифрову державу в умовах, коли на кіберфронті йде постійна боротьба проти України», — підкреслив Федоров.

Також Федоров анонсував перші масштабні кібернавчання в Україні. Вони відбудуться за кілька місяців та будуть спрямовані на те, посилити кіберстійкість держави за будь-яких сценаріях.

Переглянути брифінг можна за посиланням:

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт