Михайло Федоров: У 2021 році 2,5 млн українців у селах отримають доступ до інтернету

Прес-офіс
17 листопада 2020, 14:39
alt 524

Наступного року Мінцифра планує підключити близько 10 тисяч соціальних об’єктів — шкіл, лікарень, бібліотек — до фіксованого інтернету. Вони розміщені у 5 тис. сіл, де проживають близько 2,5 млн українців. 

Кабмін підтримав пропозицію Мінцифри – закласти у бюджет на 2021 рік 850 млн гривень на підключення соціальних об’єктів до високошвидкісного інтернету в сільській місцевості. Важливо, що це не додаткові видатки для Міністерства, а перерозподілення коштів, за які вже проголосував Парламент у першому читанні.

На сьогодні в Україні не підключено до інтернету:

  • 40% шкіл
  • 92% бібліотек
  • 37% лікарень

За підрахунками Мінцифри, близько 2 тис. українських шкіл, де навчається понад 180 тисяч учнів, розташовані у населених пунктах, де немає жодного оптичного провайдера. Найбільше обєктів не підключено у Вінницький та Житомирській областях.

46% всіх українських сімей мають доступ до швидкісного інтернету. Тим часом у ЄС середній показник становить 78%. Мета Мінцифри – забезпечити покриттям 95% жителів сіл можливістю підключення до швидкісного Інтернету. 

Завдяки державній програмі “Інтернет-субвенція” 2021 року 2,5 млн громадян отримають можливість підключитися до швидкісного інтернету після того, як у їхніх селах будуть підключені соціальні об'єкти.

 

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.