Михайло Федоров: У 2021 році 2,5 млн українців у селах отримають доступ до інтернету

Прес-офіс
17 листопада 2020, 12:39
  Перегляди 4336

Наступного року Мінцифра планує підключити близько 10 тисяч соціальних об’єктів — шкіл, лікарень, бібліотек — до фіксованого інтернету. Вони розміщені у 5 тис. сіл, де проживають близько 2,5 млн українців. 

Кабмін підтримав пропозицію Мінцифри – закласти у бюджет на 2021 рік 850 млн гривень на підключення соціальних об’єктів до високошвидкісного інтернету в сільській місцевості. Важливо, що це не додаткові видатки для Міністерства, а перерозподілення коштів, за які вже проголосував Парламент у першому читанні.

На сьогодні в Україні не підключено до інтернету:

  • 40% шкіл
  • 92% бібліотек
  • 37% лікарень

За підрахунками Мінцифри, близько 2 тис. українських шкіл, де навчається понад 180 тисяч учнів, розташовані у населених пунктах, де немає жодного оптичного провайдера. Найбільше обєктів не підключено у Вінницький та Житомирській областях.

46% всіх українських сімей мають доступ до швидкісного інтернету. Тим часом у ЄС середній показник становить 78%. Мета Мінцифри – забезпечити покриттям 95% жителів сіл можливістю підключення до швидкісного Інтернету. 

Завдяки державній програмі “Інтернет-субвенція” 2021 року 2,5 млн громадян отримають можливість підключитися до швидкісного інтернету після того, як у їхніх селах будуть підключені соціальні об'єкти.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт