Михайло Федоров: «Технології безпеки — це новий тренд. Україна може стати №1 у цьому напрямку»

Прес-офіс Міністерства
17 листопада 2022, 16:02
  Перегляди 767

Повномасштабна війна відкрила світу цифрову Україну. Ми боремося проти однієї з найбільших армій світу. Тому шукаємо рішення в технологіях, які дадуть змогу якнайшвидше перемогти ворога. Про це заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час Київського міжнародного економічного форуму. 

«Зараз Україна отримує досвід ведення війни, якої світ не бачив з часів Другої світової. Однак, в новій реальності використовуємо зовсім інші інструменти для боротьби. За ці 9 місяців ми навчилися трансформувати, поєднувати, тестувати та запускати абсолютно різні технології з різних сфер протягом найкоротшого часу. Інколи від ідеї до реалізації минають не місяці, а дні. Адже Україна потребує по-справжньому швидких рішень», — зазначив Федоров

Міністр розповів про розвиток і використання технологій під час війни. Перше — це цифровізація держпослуг, які команда Мінцифри адаптувала під виклики нової реальності. Наприклад, запустила послуги для ВПО, реєстрацію пошкодженого майна в Дії тощо. Друге — це кібербезпека та захист даних. За 9 місяців повномасштабної війни не було жодного витоку інформації, а всі системи продовжують свою роботу. 

Третє — відновлення зв'язку завдяки технологіям. Оператори швидко відновлюють зв'язок на деокупованих територіях, попри постійні ракетні обстріли. Україна вже серед країн, що мають найбільшу кількість Старлінків. Зараз працюють понад 22 тисячі терміналів, які дають змогу користуватися високошвидкісним інтернетом в будь-яких умовах. Четверте — це швидкий розвиток military-tech як один з пріоритетних напрямків, який після перемоги буде цікавий всьому світу. 

Міністр зазначив, що зараз важливо сформувати чітке бачення відбудови та розвитку України. Ми маємо використати війну як шанс для радикальних реформ та змін. 

«Ще до початку повномасштабної війни ми поставили перед собою ціль — побудувати найбільш зручну державу з точки зору отримання держпослуг. Зараз перед нами стоїть ще одна мета — побудувати найбільш інноваційну систему захисту. Ми використовуємо технології, щоб перемогти ворога та захистити людей. Gov-tech та military-tech — головні тренди зараз. Це ті напрямки, в яких Україна може стати №1 у світі», — зазначив Федоров

 

Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) — один з найбільших у Східній Європі міжнародних форумів, який об'єднує представників бізнесу, влади та суспільства для обговорення ключових економічних питань та глобальних трендів.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт