Михайло Федоров: Розвиток відкритих даних — пріоритет Мінцифри та мій особисто

Прес-офіс Міністерства
02 березня 2021, 07:52
  Перегляди 2704

4 березня у світі відзначатимуть Міжнародний день відкритих даних.

Цього дня Мінцифра проведе онлайн-подію Open Data ТБ: відкриті дані для кожного. Також протягом тижня ми розповімо про те, що таке відкриті дані і як вони впливають на життя кожного українця. 

Одним із пріоритетів Мінцифри є розвиток відкритих даних в Україні — працюємо над удосконаленням законодавства, відкриваємо нові набори даних, спільно з партнерами реалізуємо різноманітні проєкти. Якісні відкриті дані – основа для створення корисних для держави та бізнесу цифрових інструментів.

“Розвиток відкритих даних — пріоритет Мінцифри і мій особисто. Це є основою прозорої цифрової держави, яку ми будуємо. Зараз готуємо нову редакцію постанови про відкриті дані. Вона доповнить перелік обов’язкових до публікації наборів даних тими, які мають значний антикорупційний, економічний та соціальний вплив”.

Михайло Федоров,
Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації 

У 2020 році Україна вперше взяла участь у європейському дослідженні рівня зрілості сфери відкритих даних — Open Data Maturity, та посіла у рейтингу учасників 17 місце, випередивши низку європейських країн, та увійшовши в категорію fast-trackers, тобто тих, які швидко розвиваються, наступна ціль — бути трендсеттерами в Європі.

Набори даних публікуються на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. Наприкінці 2020 року портал встановив рекорд — 1 мільйон унікальних користувачів та понад 500 тисяч завантажень з порталу. У планах — щороку збільшувати показник щонайменше вдвічі. 

Уже сьогодні сервіси на основі відкритих даних полегшують життя тисячам українців. Наприклад, у сфері охорони здоров’я ці інструменти допомагають пацієнтам у пошуку медичного закладу та виборі лікаря. Кожен може перевірити наявність безкоштовних ліків у медзакладах. У бізнесі такі інструменти допомагають автоматизувати та підвищити ефективність бізнес-процесів, захиститися від рейдерських атак, перевірити потенційних бізнес-партнерів, убезпечитися від економічних злочинів та шахрайства. 

Зараз готуємо до запуску портал Дія.Відкриті дані, що допоможе навчати роботі з відкритими даними щонайменше 3 тисячі осіб щороку, а також удосконалювати якість даних.

Крім цього, проводимо систематичні дослідження впливу відкритих даних на різні сфери суспільного життя. Спільно із проєктом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» підготували аналітичні звіти: 

Найближчим часом буде проаналізовано вплив відкритих даних у сфері екології, державного регулювання, а також їх вплив даних на діяльність органів місцевого самоврядування. А відкриті дані передусім руйнують корупцію і роблять діяльність влади прозорою та зрозумілою. Кожного дня працюємо аби побудувати в Україні прозору та підзвітну систему державної влади та продемонструвати, що відкриті дані — для кожного українця.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт