Михайло Федоров проінспектував підключення сіл до інтернету в межах проєкту Інтернет-субвенція

  Перегляди 606

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров відвідав з робочим візитом Чернігівську область, щоб проінспектувати підключення сіл до інтернету в межах проєкту Інтернет-субвенція.

Ця область має найгірше покриття оптичними мережами, тож отримала найбільше коштів серед всіх областей по субвенції  — 59.65 млн. За ці кошти до інтернету підключать 457 сіл та 1531 соцзакладів у селах. Для перевірки була обрана Макіївська сільська територіальна громада, де проживають 3000 людей. У громаді до оптичного інтернету підключають 11 сіл та 44 соцзаклади в них. До цього у Макіївській громаді жодне село ніколи не мало оптичного інтернету. 

“Високошвидкісний оптичний інтернет — це можливості. У Макіївської громади їх довгий час не було. Тепер завдяки проєкту Інтернет-субвенція три тисячі мешканців цієї громади та сотні тисяч українців у різних регіонах отримають можливість дистанційно працювати, навчатися, шукати необхідне та бути на зв’язку зі світом. Разом зі швидкісним інтернетом, кожен мешканець громади отримує доступ до зручних онлайн-послуг від держави, що надважливо в умовах пандемії”, — зазначив Михайло Федоров.

Після підключення соціальні об’єкти отримають точку доступу до WiFi.  Інтернет для соцзакладів буде безкоштовним до кінця 2022 року. Тобто, якщо вашу сільську раду підключили за субвенцією до інтернету, то всі жителі села можуть у цій будівлі скористатися відкритим вайфаєм. 

Крім того, завдяки підключенню соцоб’єктів мешканці села вперше отримають можливість підключити свою домівку до інтернету. Варто тільки зв’язатися з провайдером і подати заявку на підключення. 

“Раніше на подібних проєктах всі заробляли кошти — одна школа на паперах могла бути підключена декілька разів. У 2019 році районний відділ освіти провів тендер на 210 тисяч грн і встановили 4G-роутери у 2 школах. Зараз за 185 тисяч гривень до оптичного інтернету підключили 7 сіл громади та 17 соцоб’єктів. Зараз активно підключаються й інші села по всій Україні — на сьогодні вже понад 180 сіл. А до кінця року їх буде майже 3 тисячі. Ми зробили процес максимально прозорим, щоб кожне українське село отримало доступний і якісний інтернет”, — зазначив Олександр Шелест.

Ціль команди Мінцифри — забезпечити доступом до швидкісного інтернету 95% українців. Завдяки інтернет-субвенції до 2023 року оптичний інтернет з’явиться в усіх соціальних закладах у селі, зокрема і в школах. Це можливість для дітей та вчителів використовувати сучасні технології для навчання. Крім того, інтернет спростить роботу лікарів. Зараз по всій країні активно триває процес вакцинації. Для того, щоб людина могла потім отримати COVID-сертифікат, лікар повинен внести дані в систему ЕСОЗ. Але це неможливо зробити без інтернету. Поява інтернету також сприятиме розвитку цифрової грамотності населення та надасть можливості для розвитку, незалежно від місця проживання.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт