Михайло Федоров: Ми, як держава, маємо дивитися на технологічні компанії та перетворюватися на них

  Перегляди 353

Цифровізація —  один з основних векторів розвитку української економіки протягом наступних 10 років. Україна може стати найзручнішою країною у світі завдяки технологіям. Тоді держава, бізнес та інвестиції швидше розвиватимуться.

Про це Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів на Київському міжнародному економічному форумі. Це один з найбільших у Східній Європі міжнародних форумів для обговорення ключових економічних питань та глобальних трендів. 

Федоров під час промови заявив, що компанії на кшталт Uber, Airbnb чи Booking швидко розвиваються, створюють зручний сервіс і трансформують старі бізнес-моделі. І держави мають робити те ж саме. 

“Під час пандемії більше за всіх почали заробляти саме технологічні компанії. Компанії, які є зручними та завдяки цьому трансформують традиційні бізнес-моделі. Державі потрібно дивитися на технологічні компанії та перетворюватися на них. Рішення мають прийматися швидко, а бюрократії бути мінімум”, — зазначив Федоров.

Міністр зазначив, що за два роки існування Мінцифри, ставлення українців до процесів цифровізації стало більш позитивним.

“В Україні сильно змінилися споживацькі звички. Ми змогли зробити цифровізацію поп-культурою. За півтора роки ми отримали 15 мільйонів користувачів у Дії. Запустили першими перші електронні паспорти, автоматичну реєстрацію бізнесу в світі. І люди розуміють це не з чиїхось слів, а користуючись нашими продуктами”, — вважає Федоров.

За підрахунками, цифровізація здатна забезпечити зростання української економіки на 10–12% на рік. Михайло Федоров зазначив, що Україні потрібне чітке бачення, національні ідеї, які будуть усіх об’єднувати та формувати нову якість чиновиків. 

Для цього Мінцифра впровадила посаду СDТО — цифрові заступникии, які працюють у держогранах та поступово з’являються на місцевому рівні. Вони допомагають формувати нову культуру,  і приймати рішення завдяки технологіям. Швидше та ефективніше. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт