Михайло Федоров: готуємо Україну до запуску 5G

Прес-офіс
11 листопада 2020, 17:56
alt 730

Перший крок зроблено: сьогодні Уряд затвердив План розвитку 5G, який розробили Мінцифра разом з іншими державними органами.

"Готуємо Україну до запуску 5G. Ми сподіваємося, що через рік-півтора оператори вже почнуть отримувати ліцензії і у нас з'явиться ця технологія. Але перед тим, як говорити про конкретні терміни, потрібно провести певну науково-дослідницьку роботу", – зазначив Віцепрем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Більш детально про впровадження 5G в Україні під час брифінгу розповів заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Шелест:

"Світ не стоїть на місці — і сьогодні вже актуальна технологія 5G. В Європі існує план, відповідно до якого до 2025 року всі міста мають бути покриті мережею. В Україні ми не хочемо відставати і бажаємо дати операторам і бізнесу всі переваги цієї технології. За нашими планами, розгортання мереж 5G в Україні може розпочатися 2022 року." – розповів Олександр Шелест.

Ми прискорюємо підключення України до швидкісного інтернету 4G та реалізуємо одну з цілей нашого міністерства — запровадження нової, перспективної технології.

5G в 10 разів швидший за 4G і забезпечує обмін величезних обсягів інформації на надвисоких швидкостях. Як і будь-яке інше покоління мобільного зв’язку, 5G цілком безпечний для людей.

З цього приводу є низка наукових підтверджень, які слід відрізняти від фейкових новин. ВООЗ також визнала його безпечність.

Вже зараз ми працюємо над створенням тестових зон 5G разом з виробниками обладнання та операторами. Плани:

  1. Розпочнемо роботу з використання діапазонів частот 700 МГц і 3400–3800 МГц. Саме на них у Європі розвивається 5G. Враховуємо європейську практику впровадження 5G та рекомендації ЄС у цьому питанні.
  2. Сформуємо робочу групу, яка проаналізує наявні частоти для розвитку 5G. Вже у листопаді. Маємо обрати найбільш ефективний шлях впровадження.
  3. Оголошення тендеру на частоти для розвитку 5G відбудеться у жовтні 2021. За умови виконання необхідних завдань відповідно до плану. Сам тендер  – у грудні 2021 року. 
  4. Початок використання 5G очікується з 2022 року.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.