Михайло Федоров: готуємо Україну до запуску 5G

Прес-офіс
11 листопада 2020, 15:56
  Перегляди 3235

Перший крок зроблено: сьогодні Уряд затвердив План розвитку 5G, який розробили Мінцифра разом з іншими державними органами.

"Готуємо Україну до запуску 5G. Ми сподіваємося, що через рік-півтора оператори вже почнуть отримувати ліцензії і у нас з'явиться ця технологія. Але перед тим, як говорити про конкретні терміни, потрібно провести певну науково-дослідницьку роботу", – зазначив Віцепрем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Більш детально про впровадження 5G в Україні під час брифінгу розповів заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Шелест:

"Світ не стоїть на місці — і сьогодні вже актуальна технологія 5G. В Європі існує план, відповідно до якого до 2025 року всі міста мають бути покриті мережею. В Україні ми не хочемо відставати і бажаємо дати операторам і бізнесу всі переваги цієї технології. За нашими планами, розгортання мереж 5G в Україні може розпочатися 2022 року." – розповів Олександр Шелест.

Ми прискорюємо підключення України до швидкісного інтернету 4G та реалізуємо одну з цілей нашого міністерства — запровадження нової, перспективної технології.

5G в 10 разів швидший за 4G і забезпечує обмін величезних обсягів інформації на надвисоких швидкостях. Як і будь-яке інше покоління мобільного зв’язку, 5G цілком безпечний для людей.

З цього приводу є низка наукових підтверджень, які слід відрізняти від фейкових новин. ВООЗ також визнала його безпечність.

Вже зараз ми працюємо над створенням тестових зон 5G разом з виробниками обладнання та операторами. Плани:

  1. Розпочнемо роботу з використання діапазонів частот 700 МГц і 3400–3800 МГц. Саме на них у Європі розвивається 5G. Враховуємо європейську практику впровадження 5G та рекомендації ЄС у цьому питанні.
  2. Сформуємо робочу групу, яка проаналізує наявні частоти для розвитку 5G. Вже у листопаді. Маємо обрати найбільш ефективний шлях впровадження.
  3. Оголошення тендеру на частоти для розвитку 5G відбудеться у жовтні 2021. За умови виконання необхідних завдань відповідно до плану. Сам тендер  – у грудні 2021 року. 
  4. Початок використання 5G очікується з 2022 року.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт