Михайло Федоров: “Мінцифра підтримує розвиток стартап-екосистеми в Україні”
Рік тому Мінцифра разом з представниками Уряду запустила Український фонд стартапів. Сьогодні аналізуємо його річну роботу і вже говоримо про майже 3 млн доларів США, які отримали стартапи за перший рік грантової діяльності Фонду.
Сприяти розвитку українського бізнесу — одна з ключових цілей Міністерства цифрової трансформації та держави. Про це сказав Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час пресконференції First-Year Pitch з нагоди першої річниці діяльності Українського фонду стартапів.
У Міністерстві цифрової трансформації виділили головні принципи, що сприятимуть розвитку в Україні стартап-індустрії та бізнесу загалом.
“Держава повинна допомагати бізнесу розвиватися, ми маємо забезпечити максимум свободи для бізнесу. Команда Мінцифри працює над створенням однієї з найпривабливіших податкових систем у світі. Крім цього, важливою умовою є унеможливлення тиску на бізнес. І останнє — стимулювання відкриття нових ринків для появи нових стартапів”, — пояснив Михайло Федоров.
Саме ці принципи Мінцифра об’єднала у проєкті Дія City, над впровадженням якого активно працює зараз. Проєкт пропонує вигідні умови саме для розвитку стартапів: зручні інструменти для інвестицій convertible note та SAFE, а також ліквідаційні привілеї для інвесторів.
До того ж, він стане інструментом цифрової трансформації економіки України. Нещодавно профільні законопроєкти про Дія.City зареєстрували у Верховній Раді. Вчора в першому читанні був прийнятий законопроєкт про віртуальні активи. Уряд також прийняв Концепцію розвитку сфери штучного інтелекту. Оновлення законодавства — нові можливості для українців.
“Ми віримо і працюємо для того, щоб українці не просто створювали, а й реєстрували та розвивали в Україні стартапи-єдинороги. А Український Фонд стартапів сприяє цьому”, — наголосив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Загалом створення цифрової держави відкриває нові ринки для розвитку стартап-екосистеми. Зокрема, стимулом до створення нових технологічних продуктів є переведення державних послуг в онлайн.
4 грудня Український фонд стартапів проведе англомовний пітч стартапів, які вже отримали гранти Фонду — а це 17 команд-переможців. На пітч запрошені представники міжнародних інвестиційних фондів, приватні інвестори та грантодавці. Подія відбудеться в онлайн форматі — всі охочі зможуть слідкувати за прямою трансляцією пітчів за посиланням. Початок о 12:00.
Відправ у Telegram