Маніфест Мінцифри щодо віртуальних активів

Прес-офіс
07 лютого 2020, 13:56
  Перегляди 24599

Публікації білої книги «Біткоїн» 2008 року від Сатоші Накамото (псевдонім) уперше надала можливість побудови відкритих децентралізованих глобальних мереж для створення, передання та збереження віртуальних активів. За 11 років була заснована нова індустрія, глобальний ринок віртуальних активів та ціла низка різноманітних інновацій (смарт-контракти, DeFi, токени, data anchoring і тд). Це перші кроки із побудови інтернету цінностей (Internet of Value), що ґрунтується на певних засадах і принципах, а саме:

Винятково цифрова форма

Єдиний глобальний ринок

Децентралізація процесів

Технологічний та людський консенсус

Використання криптографії

Відкритий код протоколу та відкритий доступ до мереж

Приватність і свобода руху активів

Завдяки таким принципам відкриті мережі постійно розвиваються, адаптуються відповідно до потреб ринку та створюють інновації. Практично – користувачі отримують захищені від несанкціонованих змін бази даних, контроль за власними даними (цінностями), прозорість та передбачуваність процесів, демократичність управління. І це – тільки початок сталого і цивілізованого розвитку цієї галузі та відповідних технологій.

Беручи до уваги активність і зацікавленість учасників у прозорості розвитку ринку віртуальних активів та керуючись цілями й задачами, покладеними на Мінцифру, в першу чергу :

  • формування та реалізація державної політики у сфері цифровізації, цифрової економіки, цифрових інновацій, електронного урядування та електронної демократії, розвитку інформаційного суспільства;
  • участь у забезпеченні розвитку віртуальних активів, блокчейну та токенізації, штучного інтелекту –

ми декларуємо, що:

Сприяємо розвитку та запровадженню на ринок технологій, побудованих на основі відкритих децентралізованих глобальних мереж.

Дотримуємося лояльності до діяльності у сфері майнінгу, що є складовою відкритих децентралізованих мереж. Майнінг не потребує регуляторної діяльності з боку державних наглядових органів чи інших сторонніх правил, ця діяльність регульована самим протоколом та учасниками мережі.

Підтримаємо будь-які інновації з використанням зазначених цифрових технологій, навіть якщо вони частково неврегульовані та/або не визначені національним законодавством. Ми будемо створювати тестові майданчики (sandbox) для їх оцінки і впровадження, перевірки на ринкову потребу та управління ризиками.

Встановимо правове регулювання відносин, що виникають на ринку віртуальних активів.

Пропозиції щодо регуляторних процедур будуємо на засадах: «незалежних від технологій» (technology agnostic), «найкраща практика» (best practice) – та міжнародних стандартах.

Будемо сприяти взаємодії фінансового ринку і ринку віртуальних активів та їх ефективному розвитку.

Будемо сприяти впровадженню кращих міжнародних практик щодо оподаткування операцій із віртуальними активами та діяльності провайдерів послуг із віртуальними активами.

Налагодимо ефективні механізми запобігання зловживанням та правопорушенням з боку бізнесу та правоохоронних органів.

Налагодимо взаємодію виконавчих органів влади щодо операцій із віртуальними активами та діяльності провайдерів послуг із віртуальними активами.

Будемо сприяти розвитку освітніх процесів щодо технології, інструментів та принципів роботи ринку віртуальних активів в цілому і, в першу чергу, серед державних інститутів.

Будемо сприяти формуванню ставлення до індустрії в цілому як до сучасних інноваційних процесів.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт