#LaptopsForUkraine: до України прибули перші 1 000 ноутбуків, планшетів і телефонів

Прес-офіс Міністерства
06 вересня 2023, 07:19
  Перегляди 387

DIGITALEUROPE у співпраці з Європейською комісією та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України відправили в Україну понад 1 000 технічних пристроїв: ноутбуків, планшетів, телефонів. Передача відбулася через Механізм цивільного захисту ЄС у межах першого етапу кампанії #LaptopsForUkraine.

Найближчим часом пристрої передадуть студентам, лікарням, місцевим державним установам, які постраждали від війни, та регіонам, що потребують технічного забезпечення.

«15% усієї інтернет-інфраструктури України знищено російськими окупантами за перший рік війни. Бойові дії перервали навчання близько 6 мільйонів дітей та зруйнували понад 500 лікарень. Перша передача пристроїв, яка відбувається зараз, допоможе українцям довше та якісніше залишатися на зв’язку. Проте, звісно, це лише один з необхідних кроків. Передати техніку було б неможливо без неймовірної роботи європейських волонтерів. Вони облаштували центри прийому по всій Європі — від університетів в Іспанії до ремонтних майстерень інформаційно-комунікаційних технологій у Бельгії та церкви в Німеччині. Вдячні керівництву Європейської комісії, урядам Словаччини та України, а також компаніям-членам DIGITALEUROPE та національним асоціаціям, які були залучені до проєкту з першого дня», — зазначає Сесілія Бонефельд-Даль, Генеральний директор DIGITALEUROPE.

Кампанія Laptops for Ukraine («Ноутбуки для України») — це ініціатива Європейської комісії, Міністерства цифрової трансформації України та DIGITALEUROPE, європейської організації, що представляє галузь цифрових технологій. Кампанія стартувала 1 грудня 2022 року та має на меті зібрати понад 50 000 одиниць техніки, щоб забезпечити школам, лікарням і державним адміністраціям якісний доступ до інтернету. Першу партію техніки за сприяння Гуманітарного хабу в Словаччині, який є частиною Механізму цивільного захисту ЄС, доставлено в МОЗ України, Комунальний заклад «Обласний комплексний центр надання соціальних послуг» Вінницької області та Благодійний фонд «Місто Добра» і буде розподілено відповідно до першочергових потреб цих закладів.

«Laptops for Ukraine — це кампанія не лише про технологічну підтримку. Це також про прояв солідарності та єдності з європейською спільнотою, частиною якої Україна вже, безперечно, є. Завдяки партнерам та небайдужим громадянам європейських країн українські освітні та медичні заклади отримають потужне підсилення. Сьогодні понад 200 000 школярів у найбільш постраждалих регіонах України навчаються віддалено, тому доступ до інтернету та якісні технологічні ресурси є необхідними для комфортного навчального процесу», — пояснює Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Всю інформацію про кампанію, повний перелік центрів приймання техніки, а також відповіді на поширені запитання можна знайти на сайті.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт