Комітет цифрової трансформації провів робочу зустріч щодо цифрової безпеки і кібербезпеки країни

16 травня у Комітеті з питань цифрової трансформації під головуванням заступника Голови Сергія Штепи відбулась робоча зустріч щодо цифрової безпеки і кібербезпеки країни.

Питання кібербезпеки в частині електронних комунікацій базується на IP-адресах, які є інформаційно важливою інфраструктурою. Під час заходу обговорили питання визначення шляхів і вжиття заходів, спрямованих на відкликання мережевих ресурсів (IP-адрес), які виділені у користування операторам (провайдерам) комунікацій, що здійснюють діяльність на тимчасово окупованих територіях України. Також йшлося про локалізацію взаємодії RIPE NCC (Reseaux IP Europeens Network Coordination Centre) з компаніями, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях України і використовуються в інформаційній агресії росії проти України. 

У робочій зустрічі взяли участь представники Комітету цифрової трансформації, Комітету національної безпеки, оборони та розвідки, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, Міністерства цифрової трансформації України та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Учасники поділились, яка робота була проведена (звернення, що надсилалися та отримані відповіді), а також позиціями державних органів. Присутні дійшли згоди, що питання IP-адрес потрібно вирішувати на державному рівні. Також було вирішено:

  • звернутись від Комітету цифрової трансформації до постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг, які мають статус LIR (Local Internet Registry), підтримати і проголосувати за українських представників, які обираються до Ради директорів RIPE NCC;
  • продовжити спільну роботу з напрацювання механізмів, за допомогою яких можливо буде вплинути на ситуацію з IP-адресами на тимчасово окупованих територіях і добитися санкцій для росії у цих питаннях. 

Зараз дуже важливо тримати інформаційний фронт, заручатись підтримкою міжнародних організацій і партнерів України. Ми маємо захищати Україну на різних фронтах.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт