Комітет розглянув 4 законопроєкти та обговорив практику виконання законодавства про кібербезпеку з державними органами

31 березня 2021 року Комітет на своєму засіданні розглянув 4 законопроєкти:                  

– № 4066 про регулятора електронних комунікацій. Прийняли рішення підготувати документ на повторне перше читання, доопрацювавши такі питання як призначення членів регулятора, його функції та повноваження, фінансування, оплата праці та приведення положень законопроєкту у відповідність із законом про запобігання корупції.

– № 0093 про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв'язку. Рекомендували Верховній Раді прийняти законопроєкт за основу, оскільки за період, що минув з часу підписання Угоди, вона не набрала для України практичної реалізації.

– № 4623 щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій. Рекомендували прийняти в першому читанні законопроєкт, направлений на підвищення рівня впровадження результатів наукових досліджень, із врахуванням зауважень Комітету при його підготовці до другого читання.

– № 4284 про дерадянізацію законодавства України. Ухвалили рішення надати профільному Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування висновок про відсутність зауважень з боку Комітету.

Після розгляду законопроєктів обговорили практику застосування та виконання норм закону № 2163-VIII про основні засади забезпечення кібербезпеки України з представниками державних органів: РНБО, Мінцифри, Держспецзв’язку, Міноборони, ЗСУ, Національної поліції України, СБУ, Службою зовнішньої розвідки України та НБУ. За результатами обговорення Комітет рекомендував Кабінету Міністрів України та відповідним органам влади прискорити розробку законопроєктів, що дозволять ефективно протидіяти наявним кіберзагрозам, перевірити наявність комплексної системи захисту інформації в своїх установах, провести перевірку та вжити невідкладних заходів щодо припинення можливого витоку інформації та створення повноцінної комплексної системи захисту інформації.

Завершили засідання затвердженням Рекомендацій слухань у Комітеті на тему: «Електронна демократія в Україні – дорожня мапа для цілі – Україна в ТОП-20 країн за розвитком електронної демократії».

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт