Happy New Fear Hackathon: близько 200 хакерів взяли участь в хакатоні від Brave1
13–15 грудня кластер оборонних технологій Brave1 провів хакатон Happy New Fear, покликаний знайти найкращі технологічні рішення для знищення ворожого типу, а також «розумного» мінування шляхів ймовірного підходу противника.
У хакатоні взяли участь 200+ інноваторів, а також представники державних відомств, Сил безпеки і оборони, компаній-виробників та інших учасників екосистеми оборонних інновацій.
Під час першого дня хакатону відбулася конференція, присвячена розвитку оборонних інновацій у 2024 році. Відкрив її відеозверненням до учасників заходу Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.
«В умовах технологічної війни ситуація на полі бою змінюється дуже швидко. Дрони, роботизовані платформи, розробки зі штучним інтелектом стали новою зброєю, а інновації вирішують, хто отримає перевагу. Тож наше завдання — швидко впроваджувати технологічні рішення, щоб бути попереду ворога. Україна сьогодні — це не лише поле бою, а й місце, де народжуються унікальні оборонні розробки, що змінюють правила війни», — заявив Михайло Федоров.
Керівниця Brave1 Наталія Кушнерська прозвітувала про результати роботи кластера за 1,5 року роботи. Сьогодні на платформі Brave1 зареєстровано 3200+ розробок від 1400+ виробників. Це, зокрема, 800+ БпЛА, 280+ наземних роботизованих комплексів, 240+ засобів РЕБ, 220+ боєприпасів для дронів, а також 200+ рішень з використанням технологій штучного інтелекту та машинного навчання. Понад 230 розробок були кодифіковані згідно зі стандартами НАТО.
Також кластер видав 400+ грантів на 800+ млн гривень та допоміг залучити в українську defense tech індустрію 40+ млн доларів приватних інвестицій.
Серед пріоритетів на наступний рік розвиток наступних технологій: ракети, анти-Шахед, лазери, надводні та підводні дрони, рої дронів, системи автономного ураження, дрон-носій, анти-КАБ, Український “Мавік” та керовані боєприпаси.
Представники Міністерства цифрової трансформації, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості розповіли про стимулювання державою розвитку defense tech індустрії. Йдеться про прийняття регуляторних актів, законів та постанов, які суттєво полегшують ведення defense tech бізнесу в Україні. Окрім цього, держава продовжує скеровувати виробників щодо реальних технологічних потреб, що проявляється у грантовій підтримці напрямків, пріоритетних для захисників. У планах — продовження роботи зі спрощення ведення defense tech бізнесу в Україні, особливо що стосується умов контрактування рішень для потреб Сил безпеки та оборони.
Також відбулися панельні дискусії за участі представників Сил безпеки та оборони, відповідальних за стратегічну розвідку та ураження, та виробників рішень для таких операцій. Так, представники Служби безпеки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України та Збройних Сил України розповіли, які ключові технологічні виклики зараз стоять перед військовими, які виконують операції з розвідки та ураження у глибокого тилу противника. Вони висловили готовність спільно працювати над розробкою відповідей до цих викликів, аби операції ставали ще ефективнішими.
Водночас виробники рішення у цих сферах, зокрема дронів-діпстрайків та морських дронів, розповіли про те, чого досягнули технологічно за цей рік і над цим працюють саме зараз. Одним із ключових меседжів дискусії став заклик до співпраці над інтеграцією найбільш перспективних рішень від різних виробників.
Протягом другого та третього днів хакатону понад 40 українських команд шукали рішення за такими напрямками:
- стратегічна розвідка
- засоби стратегічного ураження
- дистанційне та програмоване мінування
Пошук рішень відбувався у нестандартному форматі Idea Generation Session, де учасники хакатону працювали в “кімнатах”, створених за напрямками хакатону, самостійно об’єднувалися в команди та разом генерували креативні ідеї та розробляли інноваційні рішення. Під час створення рішень командам допомагали професійні ментори, серед яких військові та експерти у сфері оборонних технологій.
Проєкти учасників оцінювало фахове журі, до складу якого ввійшли представники Сил безпеки та оборони та військові експерти.
За підсумками Idea Generation Session 47 команд запітчили свої проєкти перед журі. За результатами голосування журі та рішенням наглядової ради, вже невдовзі будуть оголошені переможці хакатону.
«Сила української екосистеми оборонних інновацій у її відкритості новим ідеям та швидкості, з якою ці ідеї втілюються в життя. Завдяки таким хакатонам defense tech індустрія та безпосередньо військові не тільки отримують ефективні рішення, але й команди, які готові створювати такі рішення на регулярній основі. Впевнена, що уже зовсім скоро ворог отримає свої «подарунки» від українських розробників», — зазначила Наталія Кушнерська, керівниця кластера Brave1.
Хакатон організував defense tech-кластер Brave1 за підтримки U Force, D3, Auterion, TAF Drones, Skyeton, Skyfall та Airlogix.
Відправ у Telegram