Громадські організації зможуть подаватися на конкурси проєктів онлайн

  Перегляди 963

Уряд підтримав постанову, що дозволить брати участь у конкурсах проєктів громадських організацій та творчих спілок онлайн. Незабаром Мінцифра реалізує цю можливість на платформі електронної демократії ВзаємоДія. 

Раніше треба було збирати, друкувати, зшивати та подавати на конкурс стоси паперів. Після цього телефонувати до держорганів або шукати інформацію про статус перебігу конкурсу на сайтах. Це ще один крок до режиму paperless, щоб людям не потрібно було особисто взаємодіяти з державними органами. 

Що зміниться? 

  • конкурси різних органів влади будуть на одній платформі — ВзаємоДія;

  • подання та відбір конкурсних заявок будуть повністю електронними; 

  • громадяни зможуть голосувати онлайн за визначення переможців проєктів;

  • результати конкурсів можна буде відстежувати онлайн; 

  • база проведених конкурсів і ухвалених щодо них рішень з'явиться у відкритому доступі;

  • процес підзвітності та розподілу бюджетних коштів буде прозорим. 

«Ми створюємо зручні та прості інструменти е-демократії для українців. Для цього не просто відцифровуємо те, що колись було офлайн, а комплексно покращуємо та спрощуємо процеси, щоб скористатися сервісами е-демократії було так само легко, як зробити замовлення в інтернеті», — зазначила заступниця міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська. 

Більше про ВзаємоДію: https://plan-vzaemo.diia.gov.ua/.  

Дякуємо за спільну роботу над напрямком електронних конкурсів Міністерству молоді та спорту України, Міністерству у справах ветеранів України, Міністерству соціальної політики України та Фонду соціального захисту інвалідів, Програмі EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії, та Українському незалежному центру політичних досліджень.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт