Гранти, маркетплейс і геймченджери війни: Михайло Федоров про два роки роботи Brave1
У квітні 2023 року ми запустили defence tech-кластер Brave1, щоб об’єднати виробників, науковців, військових, інвесторів і пришвидшити доставку технологій на фронт.
Про головні результати роботи кластера Brave1 розповів Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров телеканалу Ми — Україна.
Сьогодні на платформі зареєстровано 3 600+ розробок від 1 500+ компаній. Це БпЛА, РЕБ, наземні роботи, продукти у сфері кібербезпеки та інші технології. Завдяки роботі Brave1 в Україні з’явилися тисячі розробок, яких не було до цього: дрони з донаведенням, дрони-перехоплювачі, лазери, керовані боєприпаси тощо.
«Усе швидко змінюється. Те, що працювало три місяці тому, може вже не працювати. Дрони, яких не було пів року тому, сьогодні знищують найбільше. Наше завдання — будувати таку платформу, яка дає змогу швидко знаходити рішення та реагувати на зміни на полі бою. І дуже важливо прогнозувати, щоб знаходити ці рішення швидше, ніж ворог», — наголосив Михайло Федоров.
Сьогодні кластер видав 540+ грантів на загальну суму 2,2+ млрд грн. Brave1 починав з грантів для компаній, які займають дронами, а сьогодні — видає гранти на створення крилатих та балістичних ракет. Також працюємо над грантами для виробництва вибухових речовин.
У фокусі на 2025 рік — розробка ракет, лазерів, CRPA-антен, а також рої дронів, надводні та підводні дрони, розробки на базі штучного інтелекту, антишахеди та анти-КАБи.
На базі кластера Brave1 також запустили Brave1 Market — маркетплейс новітніх технологій для українських військових. Він допоможе військовим швидше й простіше знаходити потрібні технології та розв’яже проблему шерингу ефективних технологій.
Більше про результати роботи Brave1 та плани у сфері defence tech — у повному інтерв’ю Михайла Федорова.
Відправ у Telegram