GGTC Kyiv презентував програму відкритих GovTech-рішень для держави

GovTech Lab UA — це програма відкритих GovTech рішень, яка допомагає вирішувати проблеми державного сектору за допомогою сучасних цифрових технологій.

Програма об’єднує міністерства, державні установи та місцеві органи влади для визначення нагальних проблем державного сектору. А також залучає стартапи, технологічні компанії та інноваторів, які спільно розробляють і тестують ефективні цифрові рішення.  

«Україну сміливо можна вважати лідером у сфері цифрових державних послуг — від перших у світі цифрових паспортів до онлайн-шлюбу, визнаного одним із найкращих винаходів року за версією TIME. Наша країна посіла п’яте місце у світі за розвитком цифрових державних послуг, покращивши позицію в UN E-Government Development Index на 97 пунктів лише за шість років. Це результат синергії держави, бізнесу та міжнародних партнерів. Цифрова трансформація дала Україні нову точку відліку, а наступні великі зміни принесуть інновації, над якими ми працюємо в межах стратегії WINWIN. GovTech Lab UA — це можливість спроєктувати майбутнє державних послуг в Україні із залученям талантів технологічних команд», — зазначила Валерія Іонан, радниця Віцепрем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації України з питань інновацій, цифровізації та глобальних партнерств.

Мета GovTech Lab — пришвидшити розробку, тестування та пілотування інноваційних цифрових рішень у сфері державних послуг в Україні.

Як працюватиме програма?

Команди держорганів формулюють запит, чітко описуючи, яку послугу або процес потрібно покращити. Після цього команда GovTech Lab спільно з експертами обере три виклики, які братимуть участь у програмі. Наступний етап — відкриття конкурсу для українських та міжнародних стартапів. Вони зможуть запропонувати свої ідеї для вирішення державних викликів. Найбільш перспективні рішення тестуватимуть у реальному середовищі за кошти програми. Так можна перевірити, чи справді ідея працює, зібрати відгуки та за потреби внести зміни. 

Програма дає змогу з мінімальними ризиками дослідити нові технології, покращити якість послуг і створити основу для довгострокових змін. Увесь процес супроводжується досвідченими експертами з інновацій.

Державні установи можуть подати заявку на участь у GovTech Lab UA до 2 серпня 2025 року за посиланням

GovTech Lab UA презентували під час заходу «Переосмислена держава: Практичні шляхи до цифрових рішень». Його організовує Global Government Technology Centre (GGTC) Kyiv спільно з Інститутом глобальних змін Тоні Блера. Подія зібрала цифрових інноваторів, політиків та міжнародних експертів, які обговорювали практичні шляхи трансформації державного управління.

«У Tony Blair Institute for Global Change ми віримо, що переосмислення держави — це не абстрактне бачення, а практичний імператив. По всьому світу ми бачимо, як уряди використовують технології для надання більш розумних та інклюзивних послуг, навіть у найскладніших умовах. Україна демонструє, що означає бути лідером: сміливим, відкритим до інновацій та зосередженим на реальних результатах для громадян. GovTech Lab UA є яскравим прикладом того, як уряди можуть спільно творити майбутнє за допомогою своїх технологічних екосистем, і ми пишаємося тим, що стоїмо пліч-о-пліч з GGTC та нашими українськими партнерами в цій місії», — Емілі Стенджер Сфайле, Виконавча Директорка Інституту глобальних змін Тоні Блера.

Перед запуском програми учасники взяли участь у публічній дискусії. Вони обговорили  як переосмислення держави в цифрову епоху має змінити підходи до управління: зробити його людиноцентричним, інклюзивним і технологічно адаптивним.  

Серед спікерів — Валерія Іонан, радниця Віцепрем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації України з питань інновацій, цифровізації та глобальних партнерств, Емілі Стенджер Сфайле, виконавча директорка Інституту Тоні Блера, та Володимир Брусиловський, проєктний менеджер ПРООН.

Дізнавайтеся більше про GovTech Lab UA за посиланням

GovTech Lab Ukraine — це програма відкритих інновацій у сфері державних технологій, яку реалізовує Global Government Technology Centre Kyiv (GGTC), за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Всесвітнього економічного форуму та за підтримки Фонду Східна Європа. GGTC фінансується урядом Швейцарії в межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

Global Government Technology Centre (GGTC) у Києві став другим у світі GovTech-центром після Берліна та 21-м Центром Четвертої індустріальної революції (C4IR) у мережі Всесвітнього економічного форуму. Центр створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та Всесвітнього економічного форуму за сприяння Програми EGAP, яку впроваджує Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт