Гелікоптер, придбаний через UNITED24, відправлено на фронт

  Перегляди 1777

Фандрейзингова платформа UNITED24 передала військовим для виконання спецоперацій гелікоптер Мі-2 АМ-1. Вартість гелікоптера — 23,4 млн гривень ($633 790). Така закупівля відбулася вперше в історії UNITED24.

«Ми хочемо подякувати громадянам понад 110 країн світу, які долучилися до зборів через фандрейзингову платформу UNITED24. Завдяки цьому буде врятовано багато життів. Перші відгуки військових та медиків про гелікоптер дуже позитивні, тож ми розглядаємо можливість придбання ще декількох Мі-2», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України під час передачі гелікоптера.

Він здатен перевозити двох важкопоранених і трьох лікарів або вантажі вагою до 1200 кг на відстань до 600 км і на швидкості до 200 км/год. Це дозволить оперативно транспортувати тих, для кого кожна хвилина є критичною.

За словами медиків, які також були присутні на першому тестовому польоті гелікоптера, у цьому гелікоптері є все необхідне для евакуації поранених. Всередині все розташовано так, щоб усі прилади були під рукою: апарат ШВЛ, монітор, апарат, який стежить за роботою серця тощо. Такий гелікоптер допоможе збільшити шанси на порятунок людини.

Фандрейзингова платформа UNITED24, ініційована Президентом України, за три місяці роботі зібрала вже понад 170 мільйонів доларів. Найбільшими донорами платформи є громадяни США, Німеччини, Франції, Великої Британії та Канади. Кошти надходять на рахунки Національного банку України та спрямовуються профільними міністерствами на найголовніші потреби за трьома напрямами: «Медична допомога», «Оборона та розмінування» та «Відбудова України». 

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт