єВідновлення: у Дії можна буде отримати кошти на ремонт житла, яке постраждало через війну

  Перегляди 4212

Уряд ухвалив постанову, яка визначає процедуру та умови надання державної допомоги українцям, домівки яких пошкоджені через бойові дії. Отримати її можна буде з електронною послугою єВідновлення в застосунку Дія.

Через російське вторгнення домівки багатьох українців були частково або повністю зруйновані. У застосунку та на порталі Дія з березня 2022 року надійшло більше 358 тисяч повідомлень про пошкоджене та зруйноване майно. Саме тому важливо створити ефективний план відновлення та компенсувати збитки українцям. 

Подати заяву про отримання допомоги можна буде в застосунку Дія. Власники пошкодженого майна зможуть отримати фінансову підтримку для закупівлі будівельних матеріалів та оплати ремонтних робіт. Суму визначить комісія після підрахунку обсягів пошкоджень, а відомості про обстеження та суму допомоги внесуть до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. 

Команди Мінцифри та Мінвідновлення за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS вже працюють над розробкою послуги. Наразі проводиться підготовка до впровадження процедури. Спершу послугу єВідновлення протестують, а також перевірять взаємодію органів місцевого самоврядування з Реєстром пошкодженого та знищеного майна.  

Відповідний порядок компенсації розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS». 

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт