Доступний інтернет для всіх: Мінцифра презентувала проєкт із безбар’єрності
Мінцифра презентувала проєкт «Доступ до Інтернету в українських селах» на засіданні Ради безбар’єрності. Також було погоджено План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Засідання Ради пройшло під головуванням Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської.
«Безбар’єрність — це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда — представники влади разом з представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою», — заявила перша леді Олена Зеленська.
Інтернет — одна з базових потреб людини. Однак 23% громадян України, які проживають у селах та селищах, не мають доступу до інтернету. Це створює бар'єри не лише для спілкування, але й під час отримання цифрових послуг та освіти. Мета проєкту — забезпечити доступ до швидкісного фіксованого інтернету для 1 000 000 українців. Підключити до оптичного інтернету 6 000 об'єктів соціальної інфраструктури, розташованих у сільській місцевості.
Загалом до Плану заходів внесено понад 250 ініціатив. Серед них — значна частина ініційована Мінцифрою, щоб побудувати доступне цифрове середовище для всіх, з особливою увагою до потреб осіб з інвалідністю та вразливих категорій громадян.
«250 проєктів, що увійшли до Національної стратегії безбар'єрності, — це ті реальні зміни, на які роками чекали мільйони українців у кожній територіальній громаді: від Ужгорода до Луганщини, від Чернігова до Одеси. План заходів стане «дорожньою картою» для кожного міністерства, у межах своєї сфери відповідальності. Також сьогодні презентовано сім ключових проєктів цього Плану, які відповідають на найбільші виклики, пов’язані з суспільними бар’єрами», — наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Доступні цифрові послуги онлайн для громадян з високим рівнем цифрової грамотності, незважаючи на будь-які бар’єри. І, звичайно, цієї мети неможливо досягти без технічно та фінансово доступного інтернету в будь-якому куточку України.
Окрім цього, команда Мінцифри працює над створенням розділу «Дія.Безбар’єрність» на порталі Дія для надання комплексної інформації про державні публічні послуги в доступному форматі. А також над підвищенням вебдоступності публічної інформації за найсучаснішими міжнародними стандартами.
Перша леді під час засідання також презентувала власний проєкт, який створюється в межах ініціативи «Без бар’єрів». Він буде присвячений культурі спілкування з маломобільними групами населення, в тому числі людьми з інвалідністю.
Відправ у Telegram