«Доступні ліки» поруч із вами

Прес-служба
18 листопада 2019, 09:59
  Перегляди 2354

Українські аналітики розробили інструмент, який показує в зручному форматі, скільки аптек, що працюють за програмою “Доступні ліки”, є в радіусі 7 кілометрів від кожного медичного закладу, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.

Ця інформація буде корисною пацієнтам, оскільки дозволяє знайти найближчу до лікарні аптеку й отримати лікарські засоби за програмою “Доступні ліки”, а також – місцевій владі й бізнесу, адже на візуалізації чітко видно «білі плями» в аптечній інфраструктурі. 

 Зокрема, інструмент показує, скільки пацієнтів із деклараціями обслуговує той чи інший заклад та чи достатньо в радіусі 7 кілометрів від нього аптек, що працюють за програмою «Доступні ліки». 

Аналіз засвідчив, що біля одного закладу може бути 57 аптек, тоді як біля іншого – з такою самою кількістю пацієнтів – жодної. 

Представлена на візуалізації інформація щодо насиченості аптечної інфраструктури, суми компенсації від держави за надані пацієнтам ліки за кожною аптечною мережею та кількості пацієнтів у кожному закладі допоможе власникам аптечних мереж зрозуміти, як варто розширювати бізнес таким чином, щоб задовольнити попит на ліки. Це стосується й комунальних аптек – місцева влада може допомогти їм комп’ютеризуватися, щоб долучитися до програми «Доступні ліки». І в такий спосіб підвищити доступність безоплатних ліків для мешканців громади.

Інструмент створено Агенцією журналістики даних “Texty.org.ua” у співпраці з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) і Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”. Він є розширенням візуалізації на основі відкритих даних НСЗУ «Відкрита медреформа» і доступний за посиланням texty.org.ua/d/2019/medical_reform/#/apteky.

За даними Національної служби здоров’я України, станом на 1 листопада вже понад 7 700 аптек приєдналися до урядової програми «Доступні ліки», яка передбачає, що пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом, може за його рецептом отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою. Це – приблизно 30–35% від загальної кількості аптек в Україні. При цьому більше 1 400 закладів первинної медичної допомоги і понад 6 300  амбулаторій уже уклали договори з НСЗУ та обслуговують 28,6 млн пацієнтів із деклараціями. Наразі 66% місць надання ПМД мають аптеку в радіусі 7 кілометрів, в якій пацієнти можуть отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки». 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт