Дія — у дії! Презентовано мобільний застосунок Дія та Національну онлайн-платформу цифрової освіти

Прес-офіс
06 лютого 2020, 17:44
alt 2441
alt 3

Від 6 лютого українські водії отримали можливість користуватися цифровими посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу. Документи доступні через мобільний застосунок Дія.

Мобільний застосунок Дія — перший крок у реалізації стратегії Держава у смартфоні, який реально відчутний майже кожному українцю. Він створений завдяки політичній волі керівництва країни, злагодженій взаємодії між низкою державних органів, підтримці міжнародних донорів та бізнесу. Це — унікальний проєкт не тільки для України, а й для світу. Адже Україна — четверта країна в Європі та десята у світі, де громадяни мають цифрове посвідчення водія у своєму смартфоні.

Офіційна презентація мобільного застосунку Дія відбулася за участі Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Олексія Гончарука та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. 

Перший реліз мобільного застосунку Дія містить цифрове посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Ці цифрові документи мають таку ж юридичну силу, як і фізичне посвідчення. Також цифрове посвідчення водія можна буде пред’являти у якості документа, що засвідчує особу, на внутрішніх залізничних та авіарейсах. Відповідне рішення уряду вже прийнято, справа — за технічними питаннями, над якими зараз працюють усі причетні відомства.

Мобільний застосунок Дія можна безкоштовно завантажити у App Store та Play Market. Ідентифікація користувачів відбувається за допомогою технології BankID через систему Національного банку України та Приватбанку. Дія діятиме як при наявності інтернету, так і в офлайн режимі. Натомість провідні мобільні оператори країни вже запевнили, що не тарифікуватимуть абонентів, під час користування застосунком в онлайні. 

За півтори місяці бета-тестування застосунку Мінцифра отримала заявки від 58 тисяч водіїв, з яких 32,5 тисячі взяли участь у публічному бета-тестуванні. Під час тестування Мінцифра тісно співпрацювала з учасниками, об’єднавши їх у ком’юніті під назвою Дієві.

За період тестування команді вдалося подолати низку перепон та значно розширити можливості застосунку. Загалом в Україні нараховується 9,5 мільйонів власників посвідчень водія, проте лише 2,5 млн з них мають оцифровані фото у реєстрі МВС. Аналоги їх документів без проблем відображаються у застосунку Дія. Частково цю проблему вдалося подолати завдяки синхронізації даних з Демографічним реєстром, що містить фото громадян, які отримали біометричні паспорти. Таким чином вдалось збільшити потенційну аудиторію до 6 мільйонів.

Також запущений механізм верифікації даних власника документів. Таким чином водії можуть виправити дані про себе у реєстрах, якщо є така потреба, і отримати електронні версії документів у застосунку Дія.

Перший реліз мобільного застосунку Дія — це тільки початок. Невдовзі Дія доповниться новими електронними документами — ID-паспортом, біометричним паспортом, полісом страхування автомобіля і студентським квитком.

Проєкт мобільного застосунку «Дія» створено у співпраці Міністерства цифрової трансформації та Міністерства внутрішніх справ, Національного банку України, проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/TAPAS", програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Innovabridge, проєкту EGOV4Ukraine, що є частиною програми U-LEAD з Європою, SURGe за підтримки Уряду Канади, компанії EPAM, компанії «Spiilka», Fedoriv Agency, компанії De Novo, Приватбанку та Монобанку. Усі ініціативи в сфері діджиталізації матимуть успіх серед українців, якщо більшість громадян будуть володіти базовими цифровими навичками. Тому Мінцифра разом із партнерами активно працює над підвищенням рівня цифрових навичок громадян.

Національна онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта» — це один з флагманських проєктів Міністерства цифрової трансформації. Гостру потребу в вирішенні цієї проблеми яскраво демонструють результати першого в історії України соціологічного дослідження цифрових навичок громадян, що проводилося Мінцифрою наприкінці грудня минулого року. За даними дослідження, 53% українців не мають базового рівня цифрових навичок. А 15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. При цьому, 47% громадян віком від 18 до 70 років зацікавлені в навчанні цифровим навичкам. Перевірити свій рівень цифрової грамотності кожен українець може, пройшовши спеціальний тест на онлайн-платформі https://osvita.diia.gov.ua/ 

Основним інструментом для підвищення рівня цифрової грамотності серед населення обрали освітні серіали за участі експертів та українських зірок шоу бізнесу. На платформі вже доступні три освітні серіали – із базової цифрової грамотності, цифрові навички для вчителів і освітній серіал для батьків «Безпека дітей в Інтернеті».

Освітні серіали розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній: Google Україна, Microsoft Ukraine, Академія ДТЕК, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні, Cisco, CFC Big Ideas, Освіторія, Global Teacher Prize Ukraine.

Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української Програма EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондами Східна Європа та  Innovabridge.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.