Ділимося цифровим досвідом упровадження Дії: перші результати співпраці з Еквадором
З перших днів заснування Міністерства USAID стало надійним партнером, спільно з яким ми впроваджуємо цифрові реформи всередині країни.
Дія продемонструвала потужний потенціал у трансформації країни, сприянні взаємодії громадян і держави, а також довела ефективність як потужний антикорупційний інструмент, що стає прикладом для інших країн, які прагнуть створити більш прозорі та відкриті уряди.
У грудні минулого року під час Diia Summit Адміністратор USAID Саманта Пауер оголосила про новий етап співпраці: Еквадор став наступною країною, з якою команда Мінцифри та USAID почали перемовини щодо впровадження українського досвіду цифрової трансформації і, зокрема, Дії.
Цього року підписано меморандум про співробітництво з Еквадором, проведено та завершено діскавері-фазу.
«Уряди по всьому світу стикаються з однаковими цифровими викликами, тому наш унікальний досвід побудови цифрової держави викликає інтерес у багатьох країн. Ми вдячні за підтримку USAID, яка дає нам змогу поширювати українську success story — Дію та ділитися своїми напрацюваннями. Для наших колег з Еквадору підготували Discovery-звіт, у якому детально описали висновки та пропозиції. Плануємо продовжувати спільну роботу в цьому напрямі», — зазначила заступник Міністра Валерія Іонан.
У межах першого проєкту за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS»:
- Проведено дослідження урядових цифрових платформ, наявних цифрових послуг, інструментів мобільного банкінгу, рівня доступу до інтернету та кількості користувачів смартфонів в Еквадорі.
- Проведено інтерв’ю з ключовими представниками уряду та іншими зацікавленими сторонами для розуміння конкретних потреб країни у сфері електронного урядування.
- Проаналізовано доступ до державних електронних послуг із подальшими пропозиціями щодо авторизації.
- Запропоновано конкретні рішення для впровадження двох послуг / документів, використовуючи досвід Дії.
- Проведено оцінку можливості обміну даними між реєстрами для обраних цифрових послуг / документів.
- Проаналізовано шлях користувача до цифрових документів / сервісів у застосунку.
Наступний етап — обговорення та планування подальших кроків на базі звіту. Як одна з опцій розглядається створення MVP застосунку з урахуванням рекомендацій. Мінцифра спільно з USAID продовжать працювати з Урядом Еквадору для визначення подальших спільних проєктів у сфері цифровізації.
Відправ у Telegram