Депутати представили законодавчі ініціативи, що сприятимуть цифровізації України
Мінцифра активно працює над створенням держави, що стане для громадян помічником, а не перешкодою. У цьому нам потрібна допомога у вигляді законодавчої бази, що сприятиме змінам і дозволить нам працювати у ефективному правовому полі. Нею ми завдячуємо депутатам ВР, що є членами Комітету з питань цифрової трансформації.
Заступник голови Комітету та голова підкомітету цифрової економіки Єгор Чернєв представив законотворчі ініціативи підкомітету цифрової економіки, іноваційного розвитку та е-commerce. Серед них:
- законопроєкт про захист персональних даних;
- законопроєкт про визначення цифрових прав людини, принципів цифрової економіки та регулювання окремих сфер життєдіяльності;
- законопроєкт, що передбачає визначення статусу криптоактивів, їх оподаткування та регулювання;
- внесення правок до законопроєкту про публічні реєстри задля впровадження технології блокчейн у державних реєстрах та кадастрах.
Член комітету Подгорна Вікторія представляє робочу групу «Смарт-сіті та е-демократія». Пріоритетними напрямами роботи група визначила:
- надання розумних державних та адміністративних послуг;
- впровадження розумного управління на основі даних – контроль та моніторинг усіх систем міста;
- розумне самоврядування на основі даних та е-демократії (е-петиції/ініціативи, громадські бюджети, е-консультації, е-голосування);
- розвиток цифрової інфраструктури та модернізація фізичної (розвиток IT, широкосмугового інтернету, електротранспорту, розумні електричні мережі, розумне будівництво та розумні будинки).
Заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової інфраструктури Олександр Федієнко ознайомив присутніх з основними напрямами законотворчої роботи стосовно електронних комунікацій, хмарних технологій, кібербезпеки, інфраструктури, а також – захисту бізнесу та регуляції.
Відправ у Telegram