Депутати представили законодавчі ініціативи, що сприятимуть цифровізації України

Прес-офіс
03 грудня 2019, 12:05
alt 944

Мінцифра активно працює над створенням держави, що стане для громадян помічником, а не перешкодою. У цьому нам потрібна допомога у вигляді законодавчої бази, що сприятиме змінам і дозволить нам працювати у ефективному правовому полі. Нею ми завдячуємо депутатам ВР, що є членами Комітету з питань цифрової трансформації.

Заступник голови Комітету та голова підкомітету цифрової економіки Єгор Чернєв представив законотворчі ініціативи підкомітету цифрової економіки, іноваційного розвитку та е-commerce. Серед них:

  • законопроєкт про захист персональних даних;
  • законопроєкт про визначення цифрових прав людини, принципів цифрової економіки та регулювання окремих сфер життєдіяльності;
  • законопроєкт, що передбачає визначення статусу криптоактивів, їх оподаткування та регулювання;
  • внесення правок до законопроєкту про публічні реєстри задля впровадження технології блокчейн у державних реєстрах та кадастрах.

Член комітету Подгорна Вікторія представляє робочу групу «Смарт-сіті та е-демократія». Пріоритетними напрямами роботи група визначила:

  • надання розумних державних та адміністративних послуг;
  • впровадження розумного управління на основі даних – контроль та моніторинг усіх систем міста;
  • розумне самоврядування на основі даних та е-демократії (е-петиції/ініціативи, громадські бюджети, е-консультації, е-голосування);
  • розвиток цифрової інфраструктури та модернізація фізичної (розвиток IT, широкосмугового інтернету, електротранспорту, розумні електричні мережі, розумне будівництво та розумні будинки).

Заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової інфраструктури Олександр Федієнко ознайомив присутніх з основними напрямами законотворчої роботи стосовно електронних комунікацій, хмарних технологій, кібербезпеки, інфраструктури, а також – захисту бізнесу та регуляції.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.