Defense tech кластер Brave1 запускає оновлену грантову програму для українських розробників

  Перегляди 1343

10 травня стартує прийом заявок на отримання грантової підтримки для українських розробників у сфері defense tech.

«Defense-tech кластер Brave1 був створений, щоб максимально спростити життя розробників. Вони можуть отримати військову експертизу, можливості для тестувань, організаційну, інформаційну та фінансову підтримку власних проєктів. Кластер уже видав 189 грантів на 3,3 мільйона доларів. Відтепер суму грантів збільшили до 500 тисяч гривень, 1 та 2 мільйонів гривень. Це означає, що виробники матимуть більше можливостей для розвитку та вдосконалення своїх продуктів. Як результат технологічних рішень на фронті ставатиме більше», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем'єр-міністр з розвитку інновацій, освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Виробники технологічних рішень зможуть претендувати на гранти сумою 500 000, 1 000 000 та 2 000 000 гривень. Дотепер вони могли отримати 5 та 25 тисяч доларів. 

«Стрімкий розвиток української defense tech індустрії потребує від нас адаптації. Ми бачимо, що дедалі більше виробників шукають додаткові можливості для прискорення розвитку свого продукту. Переконані, що завдяки збільшенню грантів зможемо дати додатковий поштовх українським розробникам, від якого користь отримає як індустрія, так і, що найголовніше, Сили безпеки та оборони», – розповіла Наталія Кушнерська, керівниця defense tech кластеру Brave1

Податися на грант сумою 500 000 гривень можуть ті українські виробники, чия розробка пройшла оборонну експертизу та отримала загальну оцінку й оцінку поточного рівня готовності розробки на рівні не менше 4 балів. 

Для отримання 1 000 000 гривень загальна оцінка повинна становити не менше 4 балів, а оцінка поточного рівня готовності розробки — не менше 5 балів. 

Грант на 2 000 000 гривень зможуть отримати ті виробники, загальна оцінка розробок яких та оцінка поточного рівня готовності становлять не менше 5 балів.

Заповнення та подання заявки відбувається на спеціальному вебпорталі USFplatform

Після цього заявка проходить етапи внутрішнього комплаєнсу; оцінки експертами; затвердження рекомендованих експертами розробок Наглядовою радою та безпосередньо укладення грантового договору з розробником.

Отримані кошти можна спрямувати на закупівлю необхідного обладнання та комплектуючих, R&D та розвиток свого продукту. 

Кожен розробник, який отримав грантову підтримку, зобов’язаний звітувати про її використання. У разі порушень Грантового договору грантові кошти підлягають поверненню.

Довідково. Грантова програма Brave1 була запущена в липні 2023 року. Подати заявку можуть виробники, чиї розробки відповідають 12 пріоритетним вертикалям технологічних розробок, визначених Генеральним штабом Збройних Сил України для кластера Brave1, та пройшли оборонну експертизу. На сьогодні в межах програми видано 189 грантів на загальну суму 3,3 млн доларів. 

Завдяки грантовій підтримці покращено технологічний рівень готовності понад 80% розробок. Окрім цього, масштабовано виробництво третини.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт