CDTO Campus — рік: головні результати та нові освітні програми з підготовки цифрових лідерів
У листопаді 2023 року команда Мінцифри й партнери запустили CDTO Campus — національний проєкт з підготовки лідерів цифрової трансформації. А вже влітку 2024-го в Києві відкрили офлайн-простір CDTO Campus. За рік проєкт став майданчиком для здобуття знань і розвитку навичок, які допомагають упроваджувати цифрові ініціативи.
«СDTO Campus — це освітній проєкт з підготовки цифрових лідерів. Ми зібрали унікальний контент, побудований на українському досвіді цифровізації. За рік роботи кампусу вже запустили 12 навчальних програм, зокрема у співпраці з Microsoft, Cisco, AI HOUSE тощо. Понад 440 українців пройшли навчання, частина — ще навчається. Це ефективні менеджери, які стануть агентами змін і трансформації та приєднаються до єдиної цифрової команди по всій країні. Разом продовжимо будувати цифрову державу й ділитися нашим досвідом зі світом», — зазначив, Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.
За перший рік роботи до відкритих освітніх сесій долучилася понад 1 000 слухачів, а на участь у проєкті подали заявку понад 2 600 осіб. Лекції для студентів читали більш ніж 100 лекторів національного та міжнародного рівня.
«У CDTO Campus ми будуємо цифрове майбутнє України. Тут народжуються лідери, які готові змінювати країну на краще. За перший рік ми отримали потужну підтримку від наших партнерів — світових технологічних лідерів та організацій, які поділяють наше бачення. Серед них — Cisco, Microsoft, Apolitical, UNDP, AI HOUSE, EU4DigitalUA, ОБСЄ, Tolocar, Estonian ICT Cluster та Школа публічної політики Маккорта при Джорджтаунському університеті. Наші студенти мають доступ до передових інструментів та знань у сферах ШІ, кібербезпеки й цифрової інфраструктури та одразу застосовують їх на практиці. CDTO Campus пишається вже понад 440 випускниками і 12 успішно реалізованими програмами! Завдяки Талліннському механізму платформа також стала важливим центром для навчання держсектору у сфері кіберзагроз, їх мінімізації та розвитку культури безпеки й інновацій. Щиро вдячні нашим партнерам і донорам — Visa, Visa Foudation, GIZ, Фонду Східна Європа, Digitality GovTech Center of Excellence — за підтримку та віру в нашу місію. Разом ми будуємо цифрову Україну, яка стане прикладом для всього світу», — зазначає Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.
У межах лідерської програми «Створюємо цифрове майбутнє» студенти CDTO Campus долучилися до навчального інтенсиву в Школі публічної політики Маккорта при Джорджтаунському університеті у Вашингтоні. Інтенсив у США мав насичену навчальну програму з кейс-стаді, практичними завданнями, нетворкінгом. А також лекціями від світових лідерів цифровізації.
«Цифровізація кардинально змінює взаємодію людини з державою. Щороку з кожним новим онлайн-сервісом ця взаємодія стає простішою: оформлення довідок, продаж авто чи реєстрація шлюбу тепер можливі в кілька кліків. Однак цифрові трансформації — це не випадковість, а результат наполегливої праці лідерів, які її впроваджують. Саме таких фахівців готує CDTO Campus — нове покоління державних управлінців, здатних реалізовувати цифрові ініціативи. За рік CDTO Campus досяг значних результатів. Запустив 12 навчальних програм для фахівців у публічному врядуванні та приватному секторі. Організував освітні поїздки за кордон для обміну досвідом. Створив сучасний інноваційний освітній простір та реалізував багато інших ініціатив. Мета CDTO Campus — створити “золотий резерв” лідерів цифровізації, які впроваджуватимуть зміни в регіонах. У 2024 році для цього був закладений фундамент. Попереду — ще більше досягнень», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.
CDTO Campus — це каталізатор інновацій та нових підходів до підготовки лідерів цифрової трансформації. Проєкт оновлюється, і вже з наступного року відкриє 4 нові факультети, а саме:
- GovTech-факультет з фокусом на впровадженні сучасних цифрових рішень у публічному секторі;
- Cyber-факультет реалізує програми на теми кібербезпеки, захисту даних та ефективної протидії сучасним кіберзагрозам;
- AI-факультет орієнтований на впровадження ШІ в публічний сектор;
- Дія-факультет спрямований на підтримку екосистеми Мінцифри через професійне навчання, кооперацію та інновації.
«Visa з гордістю відзначає річницю CDTO Campus та вагомий внесок цього проєкту в процес цифрової трансформації України. Підтримка цієї ініціативи узгоджується з нашим прагненням розширювати можливості спільнот, надаючи їм доступ до інноваційних інструментів і знань. Роль CDTO Campus за цей рік неоціненна: проєкт забезпечив майбутніх лідерів ключовими цифровими навичками, а також сприяв інноваціям і підвищенню цифрової грамотності по всій країні. Для Visa честь бути частиною цього шляху, і ми продовжуємо працювати над створенням цифрового та інклюзивного майбутнього України разом із нашими партнерами», — прокоментувала Тетяна Чорна, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні.
Крім того, вже розпочато набір на нові освітні програми CDTO Campus, зокрема:
- «AWS: Вступ до хмарних технологій» — про хмарні сервіси та переваги їх використання, а також ключові концепції, безпеку та надійність хмарних рішень для фахівців із цифрової трансформації в публічному врядуванні.
- «Cisco: Основи кібербезпеки для нетехнічних спеціалістів у державному секторі» — про базові знання та практичні навички для захисту даних, які допоможуть безпечно та ефективно використовувати цифрові інструменти й протистояти сучасним кіберзагрозам;
- «Cisco: Вступ до ШІ простою мовою» — про основні поняття, принципи роботи штучного інтелекту та як він трансформує держсектор, соціальні послуги та інші сфери суспільного життя;
Залишити заявку на участь у програмах можна за посиланням.
«У турбулентні часи, такі як пандемія та повномасштабне вторгнення росії в Україну, цифровізація сприяє стійкості суспільства, забезпечуючи безперервну роботу інституцій і надання публічних послуг. Цифрові технології уряду стали одним з основних складників стійкості країни. Ми раді допомогти Міністерству цифрової трансформації України в реалізації освітніх ініціатив, таких як CDTO Campus, і пишаємося тим, що можемо брати участь у заходах з відновлення України», — Даніель Буше, директор GIZ в Україні.
У планах на 2025 рік — підготувати понад 500 випускників і реалізувати щонайменше 12 нових навчальних програм. А також масштабувати CDTO Campus на міжнародну аудиторію, щоб навчати CDTO інших країн.
«Завдяки наполегливій роботі команди, підтримці партнерів й активності наших студентів нам вдалося створити унікальне середовище для підготовки цифрових менеджерів. Наступний рік стане роком нових можливостей. У фокусі — підтримка цифрових трансформацій у регіонах, поглиблення співпраці з міжнародними партнерами та адаптація найкращих світових практик для українського контексту. Ми також працюємо над розширенням нашої міжнародної присутності: нові партнерства з інноваційними організаціями та запуск спільних програм з провідними компаніями світу. Це надасть нашим студентам доступ до найновіших знань і технологій, які вони зможуть використовувати для розвитку власних громад й організацій. Особливу увагу в новому році ми приділимо розвитку спільноти випускників, створюючи для них майданчики для взаємодії, обміну досвідом і підтримки. Усе це для досягнення головної мети — зробити Україну цифровим лідером у світі. Я хочу подякувати нашим донорам і партнерам за вашу довіру, щедрість та віру в нашу місію. Ви є невіддільною частиною нашого успіху. Без вашої підтримки наші досягнення були б неможливі. Разом ми будуємо майбутнє, де цифрові інновації стають доступними для кожного громадянина України. Дякуємо за те, що ви з нами на цьому шляху», — прокоментувала Галина Пустова, директорка CDTO Campus.
Більше інформації про роботу CDTO Campus у річному звіті за посиланням.
Дізнатися більше про розвиток CDTO Campus, запуск нових програм можна в соцмережах проєкту: Facebook, Instagram, Linkedin та Twitter. А також на офіційному сайті.
CDTO Campus втілюється Фондом Східна Європа, фінансується Visa Foundation, Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, у співпраці з Digitality GovTech Centre of Excellence, під патронатом Міністерства цифрової трансформації України.
Відправ у Telegram