Brave1 провів перший міжнародний інвестиційний саміт Defense Tech Valley, присвячений українським оборонним інноваціям

  Перегляди 404

Понад 1 300 учасників, серед яких більше 100 інвесторів з усього світу, 650 українських та міжнародних розробників із понад 250 команд — 3-4 жовтня в Києві відбувся перший міжнародний саміт Defense Tech Valley, який відкрив нові горизонти для інвестицій в оборонні інновації України. 

Саміт дав унікальну можливість представникам державних відомств, Сил безпеки та оборони, а також бізнесу об’єднати зусилля задля розвитку високотехнологічних рішень, що здатні зміцнити обороноздатність України.

Перший день саміту розпочався з пітчинг-сесії, де 28 команд презентували інноваційні рішення в галузі оборонних технологій: від БПЛА та AI-донаведення до роботизованих комплексів та систем виявлення артилерії. А в межах воркшопів учасники обговорювали виклики запуску та масштабування defense tech бізнесу, зокрема, правові й фінансові аспекти, а також стратегії розвитку для українських інноваторів.

Другий день був присвячений конференції, яка висвітлила головні питання розвитку української defense tech індустрії в умовах війни та потенціал залучення інвестицій для оборонних інновацій. Закордонні інвестори поділилися власним досвідом роботи з українським defense tech ринком, а також порадами для українських виробників та урядовців щодо можливостей стимулювання інвестиційної привабливості оборонних інновацій. Зокрема, під час інвестиційних панелей порушили такі теми, як погляд інвесторів на українські оборонні технології та світові тенденції інвестування в оборонні технології. 

Упродовж двох днів усі зареєстровані українські команди розробників мали змогу презентувати свої розробки як для потенційних інвесторів, так і для інших учасників заходу. 

«На платформі Brave1 щомісяця реєструють понад 200 технологічних розробок, і кожна з них потребує фінансування. За півтора року роботи Brave1 видав грантів на більше 8 млн дол. та активно займався matchmaking виробників й інвесторів. Очевидно, що цього недостатньо — для масштабування та якісного r&d потрібно залучати міжнародні фонди. Саме для цього ми зібрали в Києві 650+ розробників та понад 100 інвесторів. Маємо зробити все можливе, щоб не пропустити наступний геймченджер війни, впевнений — це буде українська розробка», —  Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України — Міністр цифрової трансформації України.

Особливий акцент саміту був зроблений на сферах БПЛА, наземних роботизованих комплексів та радіоелектронної боротьби. Представники Міністерства цифрової трансформації та Міністерства стратегічних галузей промисловості акцентували на важливості державної підтримки оборонних інновацій.

До учасників саміту звернувся й Андрій Лебеденко, заступник Головнокомандувача Збройних Сил України. Він розповів про те, які технологічні тренди визначають сучасне поле бою. Зі свого боку, українські виробники розповіли про трансформацію від інженерних команд до повноцінних бізнесів, яку забезпечують інвестиції та бізнес-менторство. Також було представлено перше комплексне дослідження сфери виробництва дронів в Україні, проведене Київською школою економіки спільно з Brave1. 

У межах заходу кластер Brave1 підписав меморандум про співпрацю з CenSec (Центром оборони, космосу та безпеки Данії), що відкриває нові можливості для співпраці у сфері оборонних технологій.

Тож головні цифри саміту:

  • понад 1 300 учасників
  • понад 100 вітчизняних та міжнародних інвесторів
  • 650 розробників із 250 команд
  • презентації 28 команд з оборонними рішеннями
  • прогнозовані інвестиції до 50 мільйонів доларів до кінця року. 

«Інвестиції — один із ключових факторів для посилення спроможностей українських виробників, а отже, для забезпечення наших військових сучасними та ефективними технологіями. Завдяки саміту ми змогли акумулювати міжнародну підтримку й вкотре продемонструвати інвестиційну привабливість української defense tech індустрії. Впевнена, що вже незабаром дізнаємось про інвестиційні угоди між виробниками та інвесторами, які познайомились саме на Defense Tech Valley. Ми не зупиняємось і вже плануємо наступний саміт, який закріпить успіхи першого і відкриє нові інвестиційні горизонти для українських розробників», — зазначила Наталія Кушнерська, керівниця кластера Brave1.

Саміт Defense Tech Valley заклав міцний фундамент для подальшого зростання індустрії оборонних технологій України. Розробники та інвестори вже активно обговорюють інвестиційні угоди на мільйони доларів, що сприятимуть стратегічним партнерствам і розвитку сектору.

Організатори: Brave1 у партнерстві з C5 Capital, IP3, ПУМБ, Defence Builder, MyDefence, DefSecIntel, Demand Signal, IDEA Travel, Uklon та за підтримки Міністерства цифрової трансформації. 

Медіапартнери: «Мілітарний», AIN, Business Ukraine Magazine.

Інформаційна підтримка: Київська школа економіки, Американсько-українська ділова рада, Eventee, Techosystem, NSN, IT Association, Global Business for Ukraine, Європейська Бізнес Асоціація, Rasmussen Global, Diia.City United, Американська торговельна палата та Sendpulse. 

Brave1 — український кластер оборонних інновацій, створений для співпраці між усіма стейкхолдерами defense tech галузі шляхом надання їм організаційної, інформаційної та фінансової підтримки. Стратегічна мета Brave1, аби Україна стала лідером світового ринку оборонних технологій. Сьогодні на платформі Brave1 зареєстровано понад 2800 розробок від більш як 1200 українських розробників.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт