Більше 1,5 млрд разів українці скористалися електронним підписом за 2019 рік

Прес-офіс
07 березня 2020, 12:24
  Перегляди 4399

Мінцифра провела аналіз статистичних даних про діяльність кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг і оцінила стан розвитку сфери електронних довірчих послуг за 2019 рік.

Загалом в Україні було здійснено більше 1, 5 млрд операцій з використанням електронного підпису. Загальною кількістю сформованих кваліфікованих сертифікатів підписів та печаток більше 6 млн. Цікаво, що лише 8% усіх підписів зберігаються на захищених носіях, коли решта – ні.

Покращення якості надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, підвищення рівня довіри до них та популяризації центральним засвідчувальним органом є однією із пріоритетних завдань Мінцифри. 

Важливо, що лише 4 з 22 кваліфікованих надавачів довірчих послуг використовують міжнародні алгоритми електронного підпису, усі інші працюють на національними алгоритмами.

Міністерство цифрової трансформації, сприяє поступовому переведенню усіх засвідчувальних центрів на міжнародні алгоритми.

Застосування міжнародних алгоритмів  електронних ключів розширять можливості українського електронного підпису, наприклад, в майбутньому створить можливість в Україні визнавати документи інших держав, а іншим державам визнавати документи України, що скріплені електронною  підписом або печаткою.

Ознайомитися із Статистикою надання електронних довірчих послуг можна за посиланням.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт