Англійська може стати міжнародною мовою спілкування в Україні: Президент подав законопроєкт до Верховної Ради

  Перегляди 1864

Це дозволить Україні пришвидшити розвиток бізнесу, інновацій, освіти та науки, а також допоможе інтегруватися до Євросоюзу.

Англійська посідає перше місце серед найбільш розмовних мов світу. У 67 країнах англійська мова є офіційною. Україна як кандидат у члени Євросоюзу має подолати мовний бар’єр з країнами ЄС. Саме тому необхідно трансформувати статус англійської та зробити її офіційною мовою спілкування. 

Команда Мінцифри провела дослідження разом British Council Ukraine та МОН. Результати показали, що 45% вчителів англійської мови знають її на рівні С, що є високим показником. А опитування серед дорослого населення України, проведене КМІС за підтримки USAID, показало, що 49% взагалі не знають англійської, хоча 56% хочуть підвищити свій рівень володіння цією мовою. У той же час аналіз вакансій на вебплатформах robota.ua та Jooble демонструє, що фахівцям зі знанням англійської пропонують значно вищі заробітні плати. 

Наша мета – створити сприятливі умови, щоб англійську вивчали та застосовували у всіх сферах життя країни. Ми проаналізували, як англійську вивчають в інших країнах. Та визначили чіткий план дій, який допоможе українцям різного віку швидко та ефективно опанувати цю мову. 

Зараз готуємо зміни до законодавства, що допоможуть впровадити англійську в повсякденних та дипломатичних сферах. Крім того, розробили план дій на 2023-2026 роки, який містить детальні кроки впровадження англійської мови в державних організаціях.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт