5 нових лідерів у Мінцифрі: хто увійшов до команди заступників Міністра цифрової трансформації

Кабінет Міністрів призначив п’ятьох нових заступників Першого віцепрем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. Четверо з них — зросли в екосистемі Мінцифри, один із заступників — поповнив команду. Це оновлення посилює ключові напрями міністерства: цифрові сервіси, дані, інфраструктуру, цифрову економіку та кіберзахист.

Валерія Коваль 

Заступниця Міністра цифрової трансформації з розвитку екосистеми цифрових та офлайн персоналізованих сервісів

Валерія працювала в команді із самого початку створення Мінцифри. Відповідала за запуск і розвиток порталу Дія та перших цифрових сервісів — зокрема, послуг для бізнесу, моряків та автоматизованих соцвиплат. А також трансформувала систему бронювання — від ручної, складної процедури до швидкого, автоматизованого та зрозумілого онлайн-сервісу. 

Ключова ціль Валерії — змінити логіку державних послуг: не за інструкцією, а за потребою людини. Вона відповідатиме за розвиток електронних і адміністративних сервісів, цифрову зручність, а також персоналізований підхід, коли держава не навантажує, а допомагає українцям вчасно й просто.

Також Валерія куруватиме напрям G2G (government-to-government) — побудову взаємодії між органами влади як єдиного цифрового середовища, що діє злагоджено, а не фрагментарно.

Зоряна Стецюк

Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань цифрового урядування, даних та цифрової інфраструктури

Приєдналася до Мінцифри ще в грудні 2019 року та виросла від експертки до директорки директорату реінжинірингу публічних послуг. Зоряна була серед творців перших е-паспортів у світі, запускала сервіси для ветеранів, автоматичну реєстрацію бізнесу та шлюб онлайн. 

Зоряна відповідатиме за розвиток цифрового урядування та інформатизацію. Її сфера — це ефективні державні системи, інтегровані реєстри, цифрова взаємодія між органами влади й доступ громадян до якісних е-послуг.

Серед пріоритетів:

  • реалізація пріоритетних цифрових проєктів з антикорупційним, економічним та соціальним ефектом, які змінюють підходи до державного управління, зменшують адміністративні бар’єри та підвищують довіру до держави;
  • розвиток відкритих даних і сучасних електронних реєстрів;
  • електронна ідентифікація й електронні довірчі послуги, та їх гармонізація з Європейським законодавством;
  • впровадження політики обробки персональних даних з урахуванням європейських стандартів (зокрема GDPR);
  • підтримка безпечного обміну інформацією між органами, зокрема транскордонного;
  • координація СDTO (цифрових трансформаційних офіцерів) у різних органах влади.

Також Зоряна супроводжуватиме цифрові проєкти в межах ініціативи UNITED24.

Станіслав Прибитько

Заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури

У Мінцифрі з 2020 року — спершу як керівник відділу, згодом — директор департаменту. Станіслав створював умови для розвитку зв’язку і телеком-інфраструктури, ініціював «швидке будівництво» базових станцій та підготовку до запуску 5G. 

Завдання Станіслава — розвивати електронні комунікації та радіочастотний спектр, а також забезпечувати широкосмуговий доступ до Інтернету на всій території країни: у містах, селах, на дорогах та на деокупованих територіях.

Фокус — як на інфраструктурі (канали зв’язку, покриття, швидкість), так і на послугах: щоб кожен користувач отримував доступ до якісних цифрових сервісів незалежно від місця проживання.

Наталя Денікеєва

Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань цифрової економіки

У Мінцифрі Наталя вже майже 6 років. Була серед авторів і лідерів запуску Дія.City, а також програм IT Generation і CodeUA. До цього понад 15 років займалася розвитком IT-індустрії, стартап-екосистем та венчурного інвестування в Україні, бізнесів — зокрема на міжнародному ринку.

Наталя формуватиме політику сталого розвитку цифрової економіки: через інновації, інвестиції та підтримку ІТ-галузі. Вона відповідальна за розбудову цифрової екосистеми — від Дія.City до ринку інноваційного бізнесу.

Серед напрямів:

  • розвиток і промоція правового режиму Дія.City як моделі для IT-компаній і стартапів;
  • формування прозорого ринку азартних ігор та лотерей із мінімізацією соціальних ризиків;
  • підтримка інноваційних технологій, зокрема робототехніки і роботизації виробництв, щоб Україна рухалася в темпі світових лідерів (Південна Корея, Сінгапур, Китай).

Віталій Балашов

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань кібербезпеки та хмарних технологій

Віталій — новий учасник команди заступників: до Мінцифри перейшов із топової ІТ-компанії. Він відповідатиме за кіберзахист державної інформаційної інфраструктури, впровадження сучасних хмарних технологій, безпеку цифрових продуктів і розвиток державної кіберстійкості.

Напрям Віталія охоплює:

  • стандарти безпеки, зокрема для ШІ-рішень;
  • міжвідомчу та міжнародну співпрацю у сфері кіберзахисту (кібердипломатія);
  • формування прозорої політики у сфері хмарних технологій;
  • розвиток державно-приватного партнерства для інновацій у сфері безпеки.

На своїх посадах продовжують працювати Олексій Вискуб — Перший заступник Міністра цифрової трансформації та Олександр Борняков — заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.

П’ятеро нових заступників — лідери, які формують цифрову трансформацію в реальних продуктах і реформах. Команда рухається в єдиній візії: Україна — серед топ-30 країн світу за ВВП на душу населення: з інноваціями, цифровізацією та інституціями нового покоління як фундаментом українського економічного дива.

Серед нових заступників — три жінки. Це призначення також про жіноче лідерство у формуванні цифрової держави.

Вітаємо колег із призначенням і бажаємо енергії, фокусу та амбітних ідей у побудові інституцій нового покоління.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт