Перейти до основного вмісту
Група документів та тип
Законодавство
Проєкт регуляторного акта

Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму Дія Сіті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 467»

Опубліковано

Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму Дія Сіті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня   2022 р. № 467»

Розробник – Міністерство цифрової трансформації України

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму Дія Сіті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 467» (далі – проект акта) розроблено з метою розширення видів діяльності, що визначені переліком видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму Дія Сіті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 467 (далі – Перелік), відповідно до пункту 12 частини четвертої статті 5 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон).

Частиною першою статті 2 Закону визначено, що організаційні, правові та фінансові засади функціонування правового режиму Дія Сіті запроваджуються з метою стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні шляхом створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу, розбудови цифрової інфраструктури, залучення інвестицій та талановитих спеціалістів.

Питання, що пропонується врегулювати, є нагальним для України, адже стосується насамперед інноваційного бізнесу, що займається дослідженнями, розробками та випробуваннями у сфері технічних і природничих наук з використанням компʼютеризованих систем управління, а також дослідженнями конʼюнктури ринку, наданням послуг інтернет аналітики при проведенні маркетингових кампаній.

Проектом акта запропоновано розширити існуючі види діяльності, що визначені Переліком, та стануть поштовхом до стимулювання розвитку ІТ бізнесу, у тому числі, в оборонній сфері (виробництво батарей і акумуляторів для безпілотних суден, транспортних засобів, платформ; ремонт і технічне обслуговування електронних компонентів і плат, комп’ютерів і периферійного устатковання, обладнання зв’язку, інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації, оптичних приладів і фотографічного устатковання тощо). Такі положення проекту акта запропоновані також з метою забезпечення обороноздатності України.

Стимулювання розвитку інноваційного бізнесу стане поштовхом до залучення інвестицій та талановитих спеціалістів, забезпечення функціонування національної економіки України, розвитку цифрової економіки України шляхом наповнення державного бюджету, зокрема, в умовах війни, шляхом розширення переліку видів діяльності, що стимулюються шляхом створення правового режиму Дія Сіті, та виконання зобов’язань за зовнішньоекономічними контрактами.

Найменування установи, що розробляла регуляторний акт, адреса, телефон: Міністерство цифрової трансформації України (Директорат розвитку ІТ-індустрії).

Зауваження та пропозиції до проекту акта приймаються в письмовому вигляді протягом місяця за адресами: вулиця Ділова, 24, м. Київ, 03150, е-mail: kashchyshyn@thedigital.gov.ua, тел.: 0966793371

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011; е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Проект регуляторного акта оприлюднено у розділі «Регуляторна діяльність» офіційного веб-сайту Мінцифри (https://thedigital.gov.ua).

1. Проект постанови
2. Аналіз регуляторного впливу
3. Зміни
4. Порівняльна таблиця
5. Пояснювальна записка
6. Звіт
7. Звіт про базове відстеження