Дніпропетровщина три роки поспіль очолює рейтинг Індексу цифрової трансформації регіонів України. Область упроваджує диджитал-проєкти, що сприяють цифровізації.
Дніпропетровська ОВА, перша в Україні, у 2023 році впровадила проєкт «Я — Ветеран» — це комплексний сервіс для ветеранів та їхніх родин. На базі ЦНАП створили єдине вікно, де об’єднали всі послуги, якими можуть скористатися захисники та їхні родини, щоб не стояти в чергах різних установ. У травні 2023-го в Криворізькій міськраді відкрився перший і найбільший офіс «Я — Ветеран», де надають 561 послугу. Станом на зараз:
-
ветерани Дніпропетровщини отримали понад 30 000 послуг
-
щоденно до ЦНАПів регіону звертається більш як 120 ветеранів
-
проєкт розвинувся та успішно впроваджується Закарпатською, Запорізькою, Київською, Івано-Франківською, Рівненською, Сумською та Херсонською областями
«Цифровізація має спрощувати життя людей і відповідати на їхні запити та потреби. Цифрові проєкти нашої області створені так, щоб люди витрачали свій час на спілкування з близькими, а не бюрократичні процедури», — підкреслює Іван Начовний, заступник голови Дніпропетровської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Ініціативність Дніпропетровщини проявляється й у підході до зручності адмінпослуг. В області розширюють мережу ЦНАП, яка містить центри, мобільні офіси й валізи для зручності людей, щоб усі жителі області комфортно отримували державні послуги, в усіх 86 громадах. Завдяки цьому за 9 місяців 2024 року в регіоні надали майже 1 мільйон адміністративних послуг.
Для популяризації використання й зручності адмінпослуг Дніпропетровська ОВА:
-
оптимізує й цифровізує публічні послуги, щоб легше їх отримувати
-
розширює мережу ЦНАПів та переобладнує їх, щоб підвищувати якість сервісів
-
перетворює центри на інституції, де можна зручно й просто отримати допомогу
Дніпропетровщина допомагає громадам із цифровізацією. Для цього тут реалізують проєкт «Регіональна платформа порталів територіальних громад». Це зрозуміла й комфортна цифрова платформа, яка дає змогу представникам громад без спеціальних навичок наповнювати свої сайти. Завдяки їй кожна громада може інформувати людей про розвиток туризму, економіки, анонсувати події тощо. На базі Платформи вже створили 97 різноманітних сайтів, зокрема для 72 громад.
Досвід Дніпропетровщини яскраво демонструє, що цифрові рішення мають величезний потенціал для масштабування на національному рівні. Стаємо найзручнішою цифровою державою, зокрема завдяки диджиталізації регіонів.
Відправ у Telegram