Замість ксерокопій і сканів: надсилати копії студентського тепер можна через Дію

Прес-офіс Міністерства
05 вересня 2023, 08:11
  Перегляди 747

Запускаємо функцію шерингу студентського в Дії. Відтепер студенти можуть надсилати копію студентського квитка в кілька кліків через Дію. А компанії й установи — отримувати такі копії за секунди в систему організації або на електронну пошту. 

Шеринг пришвидшує обслуговування, економить кошти на друці й зберіганні копій. А також дозволяє налаштувати автозаповнення анкети чи профілю, тож студенту чи працівнику не потрібно вводити їх вручну.

Функція шерингу документів через Дію вже спростила життя сотням бізнесів і держустанов. Завдяки шерингу українці отримують послуги без паперових копій фізичних документів: у банках, страхових компаніях, мобільних операторів тощо.

А відтепер компанії можуть упровадити й сервіс шерингу студентського. Це значно зекономить час співробітників установ та користувачів, які хочуть отримати послуги за студентським. Наприклад, отримати знижку на товар чи послугу, зареєструватися в університетській системі, створити персональний кабінет на освітніх ресурсах тощо. 

Як працює шеринг студентського?

  • Компанія надсилає запит на копію студентського в Дію студента.
  • Студент підтверджує запит на передавання копії Дія.Підписом. У запиті вказано, яка компанія запитує документ.
  • Копія студентського летить у систему компанії або на електронну пошту.

Це все. Жодних ксерокопій чи заповнення анкет ручкою. Дані в інформаційну систему компанії передаються лише в зашифрованому вигляді і тільки з дозволу користувача. Інформацію можуть обробити лише ті компанії чи держустанови, які їх запитували.

Детальніше про те, як працює шеринг студентського, — у відео.

Як компаніям й установам налаштувати шеринг студентського?

Щоб отримувати копії цифрових документів через Дію, компанія чи установа має налаштувати такий процес на своєму боці. Для консультації та підбору оптимального використання функції шерингу документів пишіть команді впровадження Дії в телеграм @DiiaStart.

Щоб підключити шеринг документів, ваш бізнес має бути офіційно зареєстрований в Україні, не мати зв’язків із росією та білоруссю, мати право запитувати копії документів.

Нагадаємо: через застосунок Дія вже можна надсилати копії таких цифрових документів, як ID-картка, закордонний паспорт, картка платника податків, свідоцтво про народження, довідка ВПО, водійське посвідчення та техпаспорт. 

Отримати копію документа через Дію можна як за особистої присутності користувача, так і віддалено. Але виключно після його згоди в застосунку.

  • Шеринг онлайн. Компанія генерує спеціальне посилання і вставляє його в кнопку на сайті чи в застосунку. Користувач тисне на кнопку — отримує пуш-запит у Дії на передавання копії та підтверджує його. І все — копія документа летить у систему компанії.

  • Шеринг офлайн. Користувач особисто відвідує установу чи компанію та показує штрихкод документа, копію якого потрібно передати. Працівник сканує штрихкод або вводить у систему компанії 13-код, розміщений під ним. Користувач отримає пуш-запит у застосунку Дія на передавання копії документа та має його підтвердити. 

Шерити документи офлайн також можна за Дія.QR. Це спеціальний QR-код, який компанії та установи створюють самостійно на порталі Дія. І розміщують офлайн на стійках реєстрації чи обслуговування клієнтів. Студент наводить сканер у застосунку Дія на Дія.QR — отримує пуш-запит на передавання копії документа. У такому разі цифрова копія відправляється на пошту компанії.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт