Як єВідновлення допомагає українцям відновлювати домівки
За два роки роботи програми єВідновлення українці отримали понад 24,9 млрд грн допомоги. Найчастіше заяви надходять з Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської і Херсонської областей, які найбільше постраждали через бойові дії та обстріли країни-терориста.
єВідновлення — це не просто послуга, а підтримка тих, хто втратив житло. За два роки українці отримали 8,9 млрд грн компенсацій за пошкоджене майно і 16 млрд грн — за знищене. Ці кошти допомогли комусь відновити пошкоджене житло, а комусь — почати нове життя в придбаній за сертифікат оселі.
Розповідаємо історії трьох жительок Бучі та Ірпеня, які завдяки програмі єВідновлення також відбудували власні домівки.
Валентина проживала в Бучі майже все життя, однак через бойові дії її квартира була значно пошкоджена. Не залишилося ані речей, ані стін.
«У нас було дуже багато фотографій на стіні. Сімейних фотографій. З інституту чоловіка, мого. Дитячі спогади. Усе згоріло до нитки. Я залишилась тільки в тому, у чому була», — поділилася спогадами Валентина.
Завдяки допомозі за програмою єВідновлення та підтримці рідних родина Валентини знову живе вдома.
Сім’я Ірини роками власноруч зводила дім у Бучі. У березні 2022 року будинок, який розташовувався поруч з епіцентром боїв, дуже пошкодило. Зруйнувалися дах, вікна, частина споруди. Ірина подала заяву про компенсацію, отримала перший транш — і найперше перекрила дах.
Родина Валентини з Ірпеня навіть не встигла розпочати ремонт, коли розпочалася повномасштабна війна. Обстріли пошкодили новозбудований дім — фасад, паркан, вікна, дах. Після подання заяви про компенсацію через Дію сім’я продовжує будувати майбутнє у своїй оселі.
Якщо ваше житло також постраждало від війни — подавайте заяву в Дії, отримуйте гроші на ремонт, купуйте нову оселю за житловий сертифікат або будуйте дім на власній земельні ділянці.
Детальніше про програму за посиланням — erecovery.diia.gov.ua
Сервіс єВідновлення та Реєстр пошкодженого і знищеного майна реалізуються Міністерством розвитку громад та територій України й Міністерством цифрової трансформації України в межах проєкту «Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості» (UK DIGIT), що виконується Фондом Євразія та фінансується UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Відправ у Telegram