Цифрова трансформація регіонів — покращення щоденного життя кожного українця

  Перегляди 3256

Мінцифра активно працює над цифровізацією регіонів. Одна з головних цілей — допомогти кожній громаді з впровадженням актуальних електронних сервісів. На Всеукраїнському форумі “Україна 30. Цифровізація” під час сесії “Цифровізація регіонів” обговорили розвиток технологій на місцевому рівні та як е-послуги роблять життя людей зручнішим. 

Для ефективної регіональної цифровізації Мінцифра впровадила нові посади — CDTO. Це заступники з цифровізації в міністерствах, ОДА та ОТГ. Саме вони за допомогою цифрових рішень впроваджують зміни в регіонах та займаються електронними реєстрами, процесами й послугами.

Серед головних напрямків регіональної цифровізації, які визначила Мінцифра:  

  • Адміністративні послуги — забезпечення послуг онлайн або ж доступних послуг за одне відвідування ЦНАПу.

  • Інтернет — забезпечити доступ до швидкісного інтернету в кожному населеному пункті. 

  • Цифрова грамотність — щоб люди не просто мали можливість користуватися онлайн-послугами, а й уміли це робити.

У лютому Мінцифра презентувала 94 проєкти цифрової трансформації. Учасники також обговорили, як їх реалізовуватимуть на місцевому рівні: “Мінцифра працює над тим, щоб побудувати державу в смартфоні. Перетворити державу на зручний прозорий сервіс. Усі 94 проєкти цифрової трансформації, які впроваджуються на рівні держави й реалізуються саме в регіонах. Завдяки цифровій трансформації розумними стають управління транспортом, безпекою, екологією, житлово-комунальним господарством, електронна взаємодія з місцевими органами влади”, — розповів Директор Директорату регіональної цифровізації Мінцифри Вадим Бортник.

Проєкти Смарт Сіті — це про поліпшення щоденного життя кожного українця: від безпеки до розумного руху транспорту, від ефективного догляду за чистотою до ліпшого навколишнього середовища. Це також про зручні сервіси та послуги, які роблять життя мешканців міста кращим. 

У сесії взяли участь Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури, Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, Олег Дробот, радник Віцепрем’єр-міністра цифрової трансформації, перший в Україні CDTO міста, Олександр Скічко, Голова Черкаської ОДА, Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації Міст України,  а також Андрій Садовий, Міський голова Львова. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт