Швидкий перетин кордону для вантажівок: єЧерга буде діяти на 16 пропускних пунктах
Україна однією з перших у світі впроваджує систему електронної черги перетину кордону. Для цього розробили сервіс єЧерга. Він дозволяє вантажним перевізникам бронювати місця для перетину кордону онлайн, а також моніторити просування черги на пункті пропуску. Сервіс, розроблений Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, не має аналогів у жодній європейській країні та є безоплатним.
У грудні минулого року єЧерга запрацювала на пункті пропуску «Ягодин — Дорогуськ». За цей час понад 75 тисяч вантажівок перетнули кордон завдяки електронному сервісу. Тепер програму масштабують — і єЧерга запрацює ще на 15 найбільших пунктах пропуску з країнами ЄС та Молдовою. Відповідну постанову ухвалив Уряд.
єЧерга працюватиме на таких пунктах пропуску:
-
Устилуг — Зосин
-
Краковець — Корчова
-
Рава-Руська — Хребенне
-
Шегині — Медика
-
Нижанковичі — Мальховіце
-
Порубне — Сірет
-
Мамалига — Крива
-
Ужгород — Вишнє Нємецьке
-
Чоп (Тиса) — Захонь
-
Дякове — Халмеу
-
Могилів-Подільський — Отач
-
Рені — Джурджулешти
-
Старокозаче — Тудора
-
Виноградівка — Вулканешти
-
Орлівка — Ісакча
Такий сервіс корисний як для бізнесу, так і для держави. Завдяки системі єЧерга перевізники можуть запланувати час перетину кордону й не витрачати гроші на кількаденний простій.
Крім цього, держава зможе аналізувати транспортні потоки та фіксувати навантаження. А на пунктах пропуску зникнуть кілометрові черги. До того ж сервіс робить процес перетину кордону швидким та прозорим, адже усуває людський фактор і корупційні ризики.
Зареєструватися в електронній черзі водії зможуть з 8 травня. Весь місяць єЧерга працюватиме в тестовому режимі.
У планах — розширити послугу на пасажирські перевезення.
Сервіс єЧерга розроблений Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації та Агентством відновлення за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та реалізується спільно з Держслужбою з безпеки на транспорті.
Відправ у Telegram