РНОКПП (ідентифікаційний код) vs УНЗР: спільне та відмінне

Прес-служба
02 грудня 2019, 18:40
alt 2238
alt 1

Нещодавно ми розповідали про УНЗР – унікальний номер запису у реєстрі. Фідбек був неоднозначним: мовляв, навіщо потрібен УНЗР, якщо є РНОКПП. Ви запитували – ми пояснюємо.

РНОКПП (раніше – ідентифікаційний код чи ІПН) – це номер картки фізособи в Державному реєстрі фізосіб-платників податків. Він містить зашифровану інформацію про власника і потрібен для його ідентифікації при виплаті доходів, сплаті податків.

Наявність РНОКПП у неповнолітніх дітей виникає у таких ситуаціях:

  • дитина є однією зі сторін договору майнового характеру (договір купівлі-продажу, дарування, спадковий договір тощо);
  • дитина отримує путівку на відпочинок, оздоровлення чи лікування коштом профспілки, членом якої є один із батьків;
  • підписання декларації із сімейним лікарем чи з педіатром.

УНЗР – винятково цифровий, незмінний, довічний ідентифікатор особи у Єдиному державному демографічному Реєстрі (ЄДДР). Він складається з 12 цифр + контрольна цифра внутрішньоукраїнського застосування. Це – своєрідний ключ, що не лише дає можливість швидко та безпомилково встановити та верифікувати особу, а й відкриває доступ до безлічі державних послуг у режимі онлайн.

Чому варто отримати УНЗР?

УНЗР, порівняно з РНОКПП, містить більше інформації, а отже – відкриває його власнику значно ширші можливості: при реєстрації актів цивільного стану, зміні місця проживання, для участі у виборах, внесення обов’язкових страхових платежів, отримання пенсій тощо.

Але найбільша перевага УНЗР полягає ось у чому: при додаванні до номеру цифр, що означають країну проживання, УНЗР перетворюється на глобальний інтероперабельний номер – і жодні географічні межі не завадять ідентифікувати та верифікувати особу.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.