Презентація Глобальної інноваційної візії WINWIN: якою буде Україна майбутнього

  Перегляди 1539

Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством освіти і науки презентували Глобальну інноваційну візію: вона окреслює ключові напрями розвитку країни у внутрішньо- та зовнішньополітичному контекстах.

«Уряд працює над Стратегією інноваційного розвитку України до 2030 року і вже напрацював низку проєктів нормативних документів щодо підтримки інноваційної діяльності в Україні. Головне — зняти бюрократичні перепони, які сковують ініціативу. Створити конкурентний ринок, де кожен, хто має талант і хист, зможе реалізувати свій бізнес-проєкт та зробити внесок в економічне зростання», — розповідає Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Крім цього, Мінцифра офіційно оголошує про старт громадських обговорень візії інновацій, яке триватиме місяць. Після їх завершення візію затвердять на рівні Кабміну — вона стане офіційною державною стратегією. Долучитися до обговорення можна за посиланням: https://winwin.gov.ua/ 

«Інновації мають стати нашою національною ідеєю. Саме інноваційне підприємництво — це важливий фактор для швидкої відбудови та підтримки процесу трансформації держави. Тому впровадження цієї візії — важливий документ, що допоможе нам правильно визначити вектори розвитку інноваційного майбутнього. Дякую Прем’єр-міністру за розуміння важливості ролі інновацій в економіці держави», — зазначає Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Глобальна інноваційна візія містить три розділи та план дій: «Екосистема інновацій», «Підтримка екосистеми інновацій» та «Розвиток пріоритетних галузей». Поступове втілення візії інновацій допоможе державі зробити економічний стрибок та створити зручні умови для розвитку бізнесу, освіти та науки. Стратегія потрібна, оскільки світ швидко змінюється, потребуючи відповідного реагування з боку України. Зростання кількості населення, безпекові виклики в геополітиці, глобальні зміни клімату, міграційні потоки, розвиток цифрової економіки, а також регіоналізація міжнародного виробництва створюють як виклики, так і нові можливості для інноваційного потенціалу України.

«Сполучені Штати Америки та Україна поділяють велике бажання сприяти українським інноваціям, науковим дослідженням і підприємництву. Ми підтримуємо інновації в Україні не лише тому, що це запорука швидкого економічного зростання, а й тому, що від них виграє весь світ. Глобально інноваційна візія представлена Міністерством цифрової трансформації, вона стане потужною платформою для сильної, безпечної та конкурентоспроможної України. Ми пишаємося тим, що підтримуємо розвиток інноваційної екосистеми України», — зазначила Теодора Делл, в.о. директора Місії USAID в Україні.

Серед завдань державної політики у сфері інноваційної діяльності — формування системи заходів щодо стимулювання  інноваційної діяльності, розвиток підтримки інноваційного потенціалу України, забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері інноваційної діяльності, створення розумної інфраструктури, сприяння розвитку системи освіти, спрямованої на підготовку висококваліфікованих кадрів для участі в інноваційній діяльності, забезпечення ефективної взаємодії науки, державного сектору та бізнесу. 

«Людина залишається в центрі створення інновацій, але кожен дослідник та бізнес потребують інфраструктурної, організаційної та фінансової підтримки. Ми презентуємо Глобальну візію інновацій та офіційно оголошуємо про старт її громадських обговорень. Пріоритетними напрямами візії стали medtech, edtech, AI, економіка без кордонів, biotech, greentech, кібербезпека, напівпровідники, fluid economy, цифрова економіка, argitech тощо», — зазначає заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан

Головні механізми візії — це посилення української системи інновацій, багатостороння державна політика підтримки та стимулювання інноваційних технологій  для розв’язання внутрішніх проблем та подолання глобальних викликів. Головна роль держави — створити найзручніші умови для національних і локальних компаній, освітніх та наукових інституцій. Тому презентація Глобальної інноваційної візії — це вагомий крок до демонстрації потенціалу держави.

Глобальну інноваційну візію України створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України в співпраці з Міністерством освіти і науки України, за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт