Перереєстрація авто, е-Підприємець та новий дизайн Дії: які послуги презентували на Diia Summit

  Перегляди 955

У Києві відбувся перший за час повномасштабної війни Diia Summit. На події команда Мінцифри за участі Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля презентувала оновлений дизайн Дії та нові революційні послуги в застосунку. 

Володимир Зеленський зазначив, що попри повномасштабне вторгнення цифрова держава продовжила розвиватися, а Дія стала ефективним інструментом взаємодії між державою та суспільством. 

«Зараз Дія – це вже 14 цифрових документів у смартфоні та понад 130 онлайн-сервісів. Послуга, яку ми нині запускаємо, – обмін сертифіката в Дії на житло. Тепер це працюватиме онлайн. Цей тиждень – стартовий. І далі послуга масштабуватиметься. Сьогодні опівночі запрацює онлайн-послуга купівлі-продажу машин у Дії. Всього лише за 15 хвилин можна буде купити чи продати авто через смартфон і отримати новий техпаспорт і номери поштою», — сказав Президент України Володимир Зеленський

Зі свого боку, Денис Шмигаль розповів про розвиток електронного урядування та запуск найнеобхідніших цифрових послуг в умовах воєнного часу. За час війни в застосунку та на порталі Дія з’явилося понад 70 нових сервісів — від комплексної послуги для ВПО до грантової програми єРобота. 

Загалом застосунком користується 19,8 млн людей, а це майже кожен другий українець. 

«Змінився наш світ, але цифрова держава вистояла та продовжує розвиватися. Завдяки Дії нам вдалося створити нову технологічну культуру в державі, де послуги проєктуються за підходом digital first. Щомісяця ми запускаємо по декілька нових сервісів, реагуючи на виклики реальності. За майже 4 роки Дія стала попкультурою в Україні, а нашим досвідом упровадження зручних послуг цікавляться в усьому світі — від Європи до Південної Америки», — зазначив Віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Відтепер у Дії з’явиться ще більше затребуваних послуг, які спрощуватимуть життя українців. На саміті презентували:

  • Внесення змін про ФОП. Відтепер послуга буде автоматичною. Більше не потрібно вказувати податкові дані, коли змінюєте інформацію про ПІБ, місцезнаходження бізнесу, КВЕДи чи контакти. Дія сама підтягне все необхідне з реєстрів, а потім сформує заявку. Результат буде протягом кількох хвилин.
  • Перереєстрація авто. У Дії доступна найбільш очікувана послуга для водіїв, яка кардинально змінює підхід до процесу купівлі-продажу авто. Зробити це можна  в кілька кліків у Дії без зайвих перевірок і посередників. Це значно прискорює процес та прибирає корупційні ризики.
  • е-Підприємець. Це комплексний сервіс, який дасть змогу за однією заявою отримати одразу 8 послуг, необхідних для запуску чи розвитку власної справи. е-Підприємець буде доступний як для новостворених, так і для дійсних бізнесів. Зараз сервіс на етапі тестування, проте найближчим часом запрацює для всіх українців. 
  • Послуги для моряків. На порталі Дія моряки вже можуть подати заяву про отримання кваліфікаційних документів командного складу. А також записатися на кваліфікаційний іспит та подати скаргу на відмову в отриманні кваліфікаційних документів. Зараз у роботі й інші послуги. Зокрема, модернізація процесу отримання кваліфікаційних документів для моряків, а також розширення категорії звань для рядового складу. У найближчі місяці плануємо додати на порталі Дія замовлення Послужної книжки моряка зі зручним способом оплати та доставки.

Дія не лише створила нову технологічну культуру в Україні, а й стала популярною за кордоном. Інші країни цікавляться нашим досвідом створення застосунку та отримання держпослуг у кілька кліків. Зокрема, USAID підтримує просування українського досвіду цифровізації у світі. Вже почалася комунікація з Замбією та Колумбією, а під час саміту Адміністратор USAID Саманта Пауер анонсувала ще одну країну.

«Україна стає взірцем цифрової трансформації для інших країн. У співпраці з Україною ми створюємо партнерство з Урядом Еквадору, щоб поділитися досвідом Дії для вдосконалення систем електронного врядування в цій країні. Дія — справжній взірець здатності демократій спільно працювати, обмінюватися ідеями та вивільняти інноваційний потенціал людей, щоб долати складні виклики та творити краще майбутнє для всіх», — зазначила Саманта Пауер.

Окрім цього, Посол США в Україні Бріджит Брінк оголосила про виділення 150 мільйонів доларів на підтримку цифрової трансформації. Кошти будуть надані протягом 5 років через проєкт «Підтримка цифрової трансформації» на створення ефективних цифрових екосистем для підтримки економічного зростання, прозорої відбудови та впровадження нових цифрових послуг для громадян та бізнесу, які мають антикорупційний ефект. 

«Ми пишаємося партнерством з Міністерством цифрової трансформації, яке відіграє важливу роль у впровадженні інноваційних реформ, слугуючи натхненням для людей по всьому світу. Для мене велика честь оголосити про наступний крок у партнерстві між США та Україною у сфері цифрової трансформації. Ми виділяємо інвестиції в 150 мільйонів доларів США на п'ять років для підтримки цифрової трансформації, яка розширює наші зусилля з економічного відродження, прозорого відновлення та належного врядування під час війни та після її завершення», — зазначила Бріджит Брінк.

Саме завдяки підтримці міжнародних партнерів та донорів Мінцифра може запускати революційні послуги та важливі проєкти. Зокрема, завдяки підтримці Швейцарії реалізували комплексну послугу єМалятко, запустили автоматичну реєстрацію бізнесу, розвиваємо платформу Дія.Освіта, а наступного року запустимо Дія.Офіс та революційний освітній проєкт Мрія.   

«Дія пройшла стрес-тест у війні. Українці продовжують реєструвати бізнес онлайн, платити податки, отримувати соціальні послуги, реєструвати новонароджених, здобувати освіту та брати активну участь у житті своїх спільнот. Усе це за допомогою та завдяки Дії. Нас надихає і вражає в нашому партнерстві, що ви сповнені нових ідей, як покращити послуги для українців, незважаючи ні на що», — зазначила Патриція Данці, Генеральний директор Швейцарського агентства розвитку та співробітництва.

Також на саміті презентували новий дизайн Дії. Застосунок став ще зручнішим та сучаснішим. Новий дизайн — це глобальна зміна концепції та філософії. Дія стає єдиним інструментом для швидкої та зручної взаємодії громадянина й держави. Серед головних оновлень — персоналізована стрічка, де всі необхідні розділи під рукою — донати, облігації, єВорог. А ще новини, тож про оновлення в Дії, можна дізнатись просто в застосунку зі стрічки.

На події також анонсували плани Мінцифри на наступний рік. Серед них — запуск  Дія.Офісу — окремого сервісу для держслужбовців у Дії; а також застосунку Мрія — нового освітнього продукту, який допоможе мільйонам людей навчатися, розвиватися та досягати успіху. 

Diia Summit провели за підтримки Швейцарії в межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS», Фонду Євразія, Європейського Союзу в межах проєкту EU4DigitalUA, а також «Проєкту підтримки Дія», який Програма розвитку ООН в Україні (UNDP) реалізує за фінансування Уряду Швеції, проєктам GIZ за підтримки уряду Німеччини, та Visa.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт